Emirates zavede na vybraných linkách do Indie třídu premium economy

15.06.2023 20:52 - Asie & AustrálieLetecká společnost Emirates tento týden oznámila, že od 29. října 2023 bude k dispozici na pravidelných linkách do Bombaje a Bengalúru třída premium economy. Tuto třídu nabídne na palubě nově zmodernizovaných letadel Airbus A380, na jejichž palubě budou tak hned čtyři cestovní třídy.

Sedadla premium economy na palubě Airbusu A380 (foto: Emirates)

Na lince z Dubaje do Bombaje si mohou cestující rezervovat premium economy na letech EK500/501, na lince spojující Dubaj s Bengalúru pak na letech EK568/569. Vedle širších sedadel a většího prostoru na nohy nabízí tato třída na palubě Emirates také rozšířené palubní občerstvení.

Třída premium economy je v současnosti k dispozici na linkách z Dubaje do devíti měst včetně New Yorku-JFK, San Francisca, Houstonu, Londýna-Heathrow, Sydney, Aucklandu, Christchurch, Melbourne a Singapuru. Letos v červenci Emirates plánuji premium economy představit na letech do Los Angeles. Do konce letošního roku se počet měst, na nichž je třída k dispozici zvýší na dvanáct.

Airbus A380 v nedávno představeném upraveném livery Emirates (foto: Emirates)

Emirates se dlouho rozhodovaly, jestli premium economy zavedou. Nakonec tuto třídu představily v roce 2020 ve čtyřech Airbusech A380. V roce 2021 společnost oznámila, že tato třída bude v rámci modernizačního programu interiérů postupně instalována do dalších 52 letadel A380 a 53 Boeingů 777-300ER.

Společnost Emirates začala létat do Indie hned v prvním roce svého provozu, když v říjnu 1985 zavedla linky z Dubaje do Bombaje a Dillí. Dubajský dopravce své aktivity v Indii postupně rozšiřoval a v současnosti obsluhuje pravidelnými lety celkem devět indických destinací.

Témata