Emirates zahájí lety do Basry v Iráku

06.12.2010 - Asie & AustrálieLetecká společnost Emirates bude nově létat do Basry na jihu Iráku. Nová linka z Dubaje bude provozována od 2. února 2011 čtyřikrát týdně letounem Airbus A330-200 se třemi třídami na palubě. Poté, co společnost posunula zahájení pravidelných letů do Bagdádu, stane se Basra první destinací v Iráku.

Situace na šíitském jihu Iráku, kde se Basra nachází, byla v posledních měsících relativně klidná v porovnání s Bagdádem a severem země, kde přetrvávají útoky sunnitských povstalců. Po úspěšných aukcích na koncese pro ropná pole v roce 2009 přišly do regionu zahraniční firmy, které jsou nyní následovány dalšími investory do související infrastruktury.

Díky těmto změnám začalo do Basry mířit více cestujících ze zahraničí, což přimělo Emirates k rozhodnutí zavést do tohoto města pravidelné lety. Podle prohlášení šéfa aerolinie šejcha Ahmeda bin Saíd Al-Maktúma vidí Emirates silný potenciál na řadě trhů. Navíc se dá očekávat, že díky ekonomickému zotavení začnou brzy cestovat ve větší míře také samotní Iráčané.

Emirates rovněž očekávají, že bude vytížena cargo kapacita letadla. Vedle technického vybavení a náhradních dílů je poptávka po letecké přepravě potravin, spotřební elektroniky a dalšího zboží.

Témata