Emirates zahájí 1. června prodej letenek do Premium Economy

09.05.2022 - Asie & AustrálieLetecká společnost Emirates oznámila na veletrhu Arabian Travel Market, že od 1. června zahájí prodej letenek do své nové třídy Premium Economy. Sedadla třídy si na stánku Emirates na Arabian Travel Market dnes prohlédl také šejk Ahmed bin Saeed Al Maktoum, který je předsedou Emirates Group. Nová třída bude od 1. srpna k dispozici v letounech Airbus A380 na linkách z Dubaje do Paříže, Londýna a Sydney. Od prosince má být třída dostupná také na lince do novozélandského města Christchurch.

Šejk Ahmed bin Saeed Al Maktoum na stánku Emirates (foto: Emirates)

„Od ledna 2021, kdy jsme poprvé představili naše sedadla Premium Economy, se setkáváme s pozitivním ohlasem a obrovskou poptávkou. V současné době máme šest letadel A380 vybavených touto třídou kabiny, což limituje počáteční nasazení, nicméně naším záměrem je nabídnout tuto třídu na mnohem více trzích v rámci naší sítě,“ uvedl Tim Clark, prezident Emirates.

Sedadla Premium Economy v letounu Airbus A380 (foto: Emirates)

Společnost proto v listopadu zahájí rozsáhlý program modernizace interiérů a instalace sedadel Premium Economy do dalších 67 letadel Airbus A380 a 53 Boeingů 777-300ER. Po jeho skončení by mělo být novou třídou vybaveno celkem 126 letadel. Emirates jsou první blízkovýchodní aerolinií, které třídu Premium Economy nabídne.

V letounech Airbus A380 se nachází Premium Economy v přední části hlavní paluby, kde je celkem 56 sedadel v konfiguraci 2-4-2. V Boeingu 777 pak má být instalováno 24 sedadel této třídy.

(foto: Emirates)

Premium Economy cestujícím nabídne o něco větší pohodlí než v ekonomické třídě s širšími sedadly a větším prostorem na nohy. Součástí nabídky je welcome drink, speciální menu inspirované nabídkou v Business Class a rovněž nápojový lístek s výběrem prémiových vín. K ukrácení času během letu je k dispozici obrazovka zábavního systému s úhlopříčkou 13,3 palců s nabídkou hudby, filmů a televizních pořadů. Na mezinárodním letišti v Dubaji mají mít cestující Premium Economy vyhrazené odbavovací přepážky.

(foto: Emirates)

Vyhrazená přepážka pro cestující Premium Economy na letišti v Dubaji (foto: Emirates)

Témata