Emirates výrazně změní svůj program Skywards

09.12.2009 - Asie & AustrálieOd 1. ledna 2010 přistoupily arabské aerolinie Emirates k výrazným změnám ve svém programu pro časté cestující. Tzv. frequent flyer program dozná změn v mnohých oblastech včetně těch klíčových, kterými jsou získávání a využívání mílí. První velkou změnou je standardizace počtu získaných mil. Jejich počet nebude na dálkových letech záviset na uletěné vzdálenosti, ale aerolinie pro tyto účely stanovily geografické zóny, jež dostaly přidělen standardní počet mílí. Tato změna má za cíl sjednotit systém získávání a využívání mílí. U některých destinací však cestující mohou zaznamenat o něco nižší počet připsaných mil. Jedním z takových případů je například australské Brisbane, kde rozdíl v případě zpátečního letu z Evropy oproti starému systému může činit až 3 000 mil.

V oblasti načítání mil Emirates následují trend a od Nového roku budou rozlišovat počet připsaných mílí v závislosti na tarifu letenky. Doposud dostávaly všichni cestující stejný počet mil bez ohledu na cenu letenky, kterou zaplatily, což Skywards řadilo mezi jeden z celosvětově nejštědřejších programů. Nově budou tarify rozděleny na tzv. Flex Fares a Saver Fares. Do druhé skupiny budou spadat letenky, jejichž dostupnost nebo prodejní období je omezená. Podobná praxe je nyní zvykem téměř u všech velkých leteckých společností včetně hlavních konkurentů British Airways, Qantas Airways, nebo Singapore Airlines. Emirates budou cestujícím se zlevněnými letenkami připisovat 50 procent mílí. Další výraznou změnou je větší zvýhodnění cestujících letících v prémiových třídách. Pasažéři první třídy s FlexFare budou nově dostávat o 150 % více mil místo dosavadních 100 %. U obchodní třídy bude tento bonus zvýšen z 50 na 75 procent.

Způsob připsání mil bude upraven pouze kosmeticky. V současnosti se míle na účtu objevují do 48 hodin od přistání daného letu. Nyní budou míle cestujícím přispsány v okamžiku příletu do destinace za celou cestu (v případě, že obsahovala více segmentů). Emirates dále na svých stránkách zprovozní aplikaci Skywards Miles Accelator. Ta každý měsíc zveřejní všechny dostupné akce a destinace, kde lze získat určitý bonus mílí. V rámci využívání mil budou zavedeny také dva stupně. Saver Rewards nabídnou cestujícím „levnější“ bonusové letenky. Flex Rewards na druhé straně nabídnou více míst a větší flexibilitu při změně itineráře. V jejich případě bude možné také nově objednat jednosměrnou letenku, jež bude stát polovinu potřebné sumy mil. Poslední novinkou je rozdělení počtu potřebných mil pro upgrade do vyšší cestovní třídy v závislosti na zakoupeném tarifu letenky.

Témata