Emirates v létě navýší lety na ostrov Mauritius

13.04.2022 - Asie & AustrálieDubajská letecká společnost Emirates plánuje během léta výrazně navýšit kapacitu na letech na ostrov Mauricius v Indickém oceánu a vrátit se tak na lince z Dubaje do Port Louis na předcovidovou úroveň.

Do minulého týdne byla linka na ostrov Mauricius provozována každý den s letouny Boeing 777-300ER. Od 9. dubna do konce června 2022 je počet letů navýšen na devět týdně. Od začátku července pak budou Emirates vypravovat na Mauricius dva lety denně operované letouny Airbus A380.

Emirates - Airbus A380 (foto: Emirates)

A380 bude na trase létat v konfiguraci se 14 místy ve First Class, 76 v business třídě a 426 sedadly v ekonomické třídě. Výrazným navýšením kapacity aerolinie reaguje na rostoucí poptávku po letech. Zároveň je nasazení letadel nasazení A380 na dvě denní rotace významnou podporou pro místní cestovní ruch.

Ostrov Mauricius vloni v říjnu opět otevřel své hranice pro zahraniční turisti. U plně očkovaných není vyžadována karanténa, v den příjezdu se však musí podrobit antigennímu testu v hotelu. Neočkované návštěvníky čeká sedmidenní karanténa.

Témata