Emirates uvedly do provozu první zmodernizovaný A380

10.01.2023 - Asie & AustrálieLetecká společnost Emirates nasadila zpět do provozu první Airbus A380, který prošel kompletní modernizací interiéru. Jedná se o letoun registrace A6-EVM, jež se cestujícím představil 6. ledna na pro dopravce prestižní lince z Dubaje na londýnské letiště Heathrow. Vedle linky do Londýna je zmodernizovaný A380 nasazován také na lety do Sydney. Renovace interiérů je součástí rozsáhlého modernizačního programu Emirates v hodnotě dvou miliard dolarů, který byl spuštěn vloni v listopadu.

Sedadla Premium Economy, která jsou do letadel instalována v rámci modernizace interiérů (foto: Emirates)

Jako první byl pro modernizaci vybrán poměrně nový A6-EVM, který byl Emirates dodán v prosinci 2020. Během renovace technici společnosti v hangáru E na dubajském mezinárodním letišti kompletně rozebrali celý interiér letadla. V rámci modernizace byl A380 vybaven nejnovějšími produkty a interiéry společnosti Emirates a na hlavní palubě bylo instalováno rovněž 56 sedadel třídy Premium Economy, kterou společnost ve svých letadlech postupně zavádí. Nová je i barevná paleta, jež je na kobercích a stěnových panelech.

Na horní palubě byla sedadla First a Business Class vybavena novým koženým čalouněním v krémové barvě a světlejšími odstíny dřevěných povrchových úprav. V interiérech se rovněž objevuje charakteristický motiv stromu Ghaf společnosti Emirates, včetně ručně šablonovaných panelů ve sprše ve First Class.

Interiér koupelny pro cestující First Class s motivem stromu Ghaf (foto: Emirates)

„Rozdílu si zákazníci všimnou hned, jakmile vstoupí na palubu letadla – prostorný letoun A380 vypadá ještě působivěji a pohodlněji. Díky našim nejnovějším interiérům a zavedení nových produktů pozvedne nově zrekonstruované letadlo zážitek z letu ve všech letových třídách opět výše a zároveň nám umožní nabídnout více míst v Premium Economy. Jsem obzvláště hrdý na to, že celý proces renovace byl navržen, proveden a dokončen v našich vlastních prostorách v Dubaji, a to podle nejvyšších standardů kvality a bezpečnosti,“ uvedl Sir Tim Clark, prezident Emirates Airline.

Kabina ekonomické třídy po modernizaci (foto: Emirates)

Dalším letounem A380, který čeká na svou modernizaci, je A6-EUW. Jeho úpravy by měly být dokončeny do konce tohoto měsíce. Modernizací interiérů prochází vždy dva letouny A380 současně. Emirates tak každých osm dní vyřadí jeden A380 z provozu a převede jej do svého technického zázemí. Do roku 2024 se má do provozu vrátit všech 67 Airbusů A380, které byly určeny k modernizaci. Poté má následovat modernizace interiérů 53 letadel Boeing 777. Emirates předpokládají, že celý program modernizace kabin dokončí v roce 2025.

Průběh modernizace interiéru A380 společnosti Emirates (foto: Emirates/YouTube)

Témata