Emirates spustily humanitární letecký most s pomocí Turecku a Sýrii

13.02.2023 - Asie & AustrálieLetecká společnost Emirates oznámila v závěru minulého týdne, že v souvislosti s ničivými zemětřeseními v Turecku a v Sýrii zřizuje ve spolupráci s dubajskou organizací International Humanitarian City (IHC) letecký most do obou zemí. Prostřednictvím mostu jsou přepravovány humanitární zásilky, zdravotnický materiál a vybavení na podporu pomoci v místě a pátracích a záchranných akcí. První pomoc byla přepravena v pátek 10. února lety EK121 a EK117. Zásilky zahrnovaly termo přikrývky a rodinné stany od UNHCR. Následovaly zásilky od Světové zdravotnické organizace (WHO) a Světového potravinového programu (WFP).

Nakládání zásilek s humanitární pomocí pro Turecko a Sýrií (foto: Emirates)

Emirates SkyCargo plánují v následujících dvou týdnech na svých palubách vyčlenit prostor pro přepravu 100 tun nákladu na svých každodenních letech do Istanbulu. Společnost Emirates počítá s tím, že přepraví další zásilky přikrývek, stanů, zábleskových světel, ramp pro distribuci vody a traumatologických a pohotovostních zdravotnických souprav. Pomoc doručená letadly Emirates bude následně přepravena místními organizacemi do postižených oblastí v jižním Turecku a severní Sýrii.

„Společnost Emirates má rozsáhlé zkušenosti s podporou humanitární pomoci a prostřednictvím svých tří letů denně do Istanbulu nabídne pravidelnou a stálou kapacitu širokotrupých letadel pro humanitární pomoc a zdravotnické potřeby. Společnost Emirates rovněž podporuje probíhající humanitární úsilí Spojených arabských emirátů na podporu Turecka a Sýrie. Jedinečná pozice Dubaje jako největšího mezinárodního logistického centra pomoci na světě nám umožňuje se co nejefektivněji a nejrychleji dostat do oblastí postižených katastrofou,“ řekl šejk Ahmed bin Saeed Al Maktoum, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Emirates.

(foto: Emirates)

V roce 2020 Emirates zprostředkovaly pomoc Libanonu po výbuchu v bejrútském přístavu. V roce 2021 společnost zřídila humanitární letecký most mezi Dubají a Indií na přepravu humanitárních a zdravotnících potřeb na pomoc v boji proti šíření epidemie Covid-19. V loňském roce pak tato dubajská aerolinie nabídla svou nákladní kapacitu organizacím spolupracujícím s IHC na přepravu nezbytného vybavení a zásob do pěti pákistánských měst zasaženými povodněmi.

Témata