Emirates ruší papírové boarding passy pro lety z Dubaje, budou jen digitální

12.05.2023 18:05 - Asie & AustrálieLetecká společnost Emirates dnes informovala o dalším kroku v zavádění digitálních technologií. Od 15. května bude u většiny cestujících odlétajících z Dubaje vyžadovat místo tištěných palubních lístků jejich digitální podobu.

Cestující společnosti, kteří se odbaví na Terminálu 3 dubajského letiště, obdrží boarding pass e-mailem nebo sms. Pasažéři s online odbavením si mohou palubní vstupenku nahrát do peněženek Apple Wallet, Google Wallet nebo si ji vyzvednou v mobilní aplikaci Emirates. Potvrzení o odbaveném zavazadle bude rovněž zasláno e-mailem nebo bude k dispozici v aplikaci.

(ilustrační foto: Emirates)

Mobilní palubní vstupenkou se pak mohou cestující prokázat po celou dobu cesty. Od bezpečnostní kontroly přes nákupy v duty-free obchodech na letišti až po nástup do letadla. Cestujícímu bude stačit boarding pass ukázat na displeji svého zařízení. Letištní personál ověří platnost vstupenky naskenováním QR kódu vstupenky.

Někteří cestující však mohou i nadále vyžadovat vytištění fyzické palubní vstupenky, například cestující s kojenci, nezletilé osoby bez doprovodu, cestující vyžadující zvláštní pomoc či pasažéři s navazujícími lety jiných leteckých společností, ale také lidé cestující do USA.

Možnost vytisknout palubní vstupenku bude k dispozici na vyžádání na check-inech Emirates v případech, že cestující nemají mobilní zařízení nebo pokud mají vybitou baterii, nemají data nebo přístup k WiFi nebo mají závadu na zařízení.

Snahou Emirates je snížit množství papírového odpadu a zároveň nabídnout cestujícím odlétajícím z Dubaje digitální odbavení. Digitalní boarding passy rovněž snižují riziko ztráty dokladu, jako je tomu u vstupenek v papírové podobě.

Témata