Emirates rozšíří svou flotilu nákladních letadel Boeing 777F

21.11.2021 - Asie & AustrálieBlízkovýchodní dopravce oznámil na Dubajském aerosalonu další investice do své nákladní divize Emirates SkyCargo ve výši jedné miliardy dolarů. Emirates objednaly u amerického Boeingu dva nové letouny Boeing 777F, které budou dodány v dubnu a červnu příštího roku. Emirates SkyCargo se staly vůbec prvním provozovatelem B777F, když jej v roce 2009 zařadily do flotily. V současnosti cargo divize Emirates provozuje jen letouny tohoto typu, kterých má ve své flotile celkem deset.

Emirates SkyCargo - Boeing 777F (foto: Emirates)

„Emirates hrají klíčovou roli při přepravě zboží zákazníkům a spotřebitelům po celém světě, jakožto jeden z největších leteckých nákladních dopravců. Nová investice navýší silně poptávanou kapacitu a posílí cargo divizi Emirates,“ uvedl šejk Ahmed bin Saeed Al Maktoum, předseda Emirates Group.

Dále Emirates SkyCargo podepsaly dohodu s Israel Aerospace Industries (IAI) o přestavbě čtyř osobních letadel Boeing 777-300ER na nákladní verzi. Přetavba letadel má probíhat v letech 2023-24, na každý letoun je potřeba zhruba pět měsíců. Součástí dohody je i opce na přestavbu dalších čtyř letadel 777.

Podpis dohody mezi Emirates a Israel Aerospace Industries (foto: Emirates)

Na této dohodě je zajímavé, že dojde k úzké spolupráci s izraelskou firmou. Israel Aerospace Industries (IAI) je největší izraelský výrobce v oblasti civilního a vojenského letectví. Státní firma vyrábí bezpilotní letouny, zbraňové systémy, zařízení protivzdušné obrany, komunikační systémy, vesmírné satelity a další. V civilní oblasti se společnost začala specializovat na přestavby civilních letadel na nákladní. Dosud přestavěla více než 250 letadel Boeing 737, 747, 757, 767 a MD-11 na nákladní verze.

Témata