Emirates představily zmodernizované livery svých letadel, prvním strojem v novém je A380

16.03.2023 - Asie & AustrálieLetecká společnost Emirates dnes představila zmodernizované livery svých letadel. Nejviditelnější je změna na ocasních plochách a wingletech křídel. V nejnovějším designu je tradiční vlajka Spojených arabských emirátů vyobrazena s uměleckým 3D efektem, což vlajce dodává dynamiku. Konce křídel jsou nově v červené barvě s bílým logem Emirates napsané kaligraficky v arabštině. Cestující na palubě pak uvidí na straně wingletů směrem k trupu letadla barvy Spojených arabských emiratů.

Jako první získal nové livery letouny Airbus A380 registrace A6-EOE (foto: Emirates)

„Livery letadel jsou pro každou leteckou společnost nejlépe rozpoznatelným znakem… Upravujeme naše livery tak, aby byla moderní, ale zároveň neztratila klíčové prvky naší identity, jako je vlajka Spojených arabských emirátů na ocasní ploše a arabská kaligrafie,“ okomentoval změnu Sir Tim Clark, prezident Emirates Airline.

Dále došlo k zvýraznění nápisu Emirates v přední části trupu letadla. Nápis, jež je vyveden tradičně ve zlaté barvě v angličtině a arabštině, byl zvětšen o 32,5 %. Z nového livery zmizela adresa webových stránek emirates.com, která byla v předchozím livery pod názvem společnosti. Na břiše letadla zůstává již tradiční nápis s názvem aerolinie v červeném obdélníku, který byl zaveden v roce 2005.

Ocasní plochy letadla s tradiční vlajkou Spojených arabských emirátů, která je vyobrazena nově s 3D efektem (foto: Emirates)

Jedná se v pořádá o třetí livery společnosti Emirates. První livery, které společnost představila při svém zahájení provozu v roce 1985, bylo navrženo společností Negus & Negus. K úpravě vzhledu letadel letadel došlo o 14 let později, kdy byl společnosti v roce 1999 dodán první Boeing 777-300. Nyní po 24 letech dochází k další modifikaci livery.

Prvním letadlem s novým modernizovaným vzhledem se stal Airbus A380 registrace A6-EOE, který tento týden opustil lakovnu. Letoun má být nasazen zítra na pravidelnou linku EK51 z Dubaje do Mnichova.

Nové livery bude postupně zaváděno na další letouny flotily Emirates. Do konce letošního roku by mělo úpravou projít celkem 24 letadel včetně 17 Boeingů 777. Všechna nová letadla budou již dodávány v novém livery. To získá i první Airbus A350, jehož převzetí Emirates očekávají v srpnu 2024.

Winglet Airbusu A380 s kaligraficky napsaným názvem společnosti v arabštině (foto: Emirates)

Témata