Emirates představily svůj nejbarevnější Airbus A380

28.09.2021 - Asie & AustrálieLetecká společnost Emirates dnes představila nové speciální livery jednoho ze svých Airbusů A380 (A6-EEU), které poutá na světovou výstavu Expo 2020 v Dubaji. Zbarvení nového letadla je na Emirates velmi netradiční a výrazně odlišné od speciálních livery, které společnost dosud představila. Dosavadní speciální livery se totiž skládala z grafických prvků, které méně či více pozměňovaly tradiční barvy této dubajské aerolinie.

(foto: Emirates)

Na dnes představeném livery pestré barvy zaujímají celou plochu trupu letounu. Jasně modrou podkladovou barvu doplňují kruhy ve žluté, oranžové, zelené, červené a fialové barvě. Tyto barevné kruhy odkazují na logo letošního Expa. Přes ně je po obou stranách trupu výrazný bílý nápis DUBAI EXPO. Na gondolách motorů jsou pak velkými písmeny napsány termíny zahájení a ukončení výstavy: OCT2021 a MAR2022. Jediným prvkem, který zůstal z běžného livery, je nápis Emirates v arabštině vyvedený v tradiční zlaté barvě na wingletech křídel.

V přední části trupu je pak fotografie kaskadérky v uniformě letušky Emirates, která se nedávno objevila ve virálním videu z vrcholu mrakodrapu Burdž Chalífa. V ruce drží nápis „See you there“ zvoucí k návštěvě světové výstavy v Dubaji.

(foto: Emirates)

Společnost Emirates myslela i na ty, kteří rádi ze země pozorují přelétávající letadla. Tradiční nápis Emirates v červeném pruhu byl nahrazen nápisem Dubai Expo ve žlutém pruhu.

Společnost Emirates v tiskové zprávě uvedla, že nové livery navrhly a namalovaly týmy společnosti. Nové livery vzniklo postupným nastříkáním jedenácti barev na trup letounu. Polepy byly použity pouze v případě obrázku letušky Emirates a nápisu na gondolách motorů.

Letoun s novým livery bude poprvé nasazen zítra na pravidelnou linku z Dubaje do Los Angeles. Livery se má postupně objevit na třech letounech Airbus A380 s cílem prezentovat světovou výstavu Expo 2020. Ta se koná od 1. října 2021 do 31. října 2022 v Dubaji. Jedná se o vůbec první světovou výstavu Expo na Blízkém východě. Emirates budou mít na této výstavě také svůj vlastní pavilon zaměřený na budoucnost letecké dopravy.

Témata