Emirates chtěly zastavit všechny lety s cestujícími, nakonec malá část zůstane v provozu

22.03.2020 - Asie & AustrálieLetecká společnost Emirates dnes nejprve oznámila, že od středy 25. března 2020 zastaví všechny lety s cestujícími, později však své prohlášení přehodnotila s tím, že malá část letů zůstane v provozu. Společnost uvedla na Twitteru, že se tak stalo poté, co obdržela žádosti od vlád a zákazníků, aby byla umožněna repatriace cestujících. Emirates tak budou do dalšího oznámení udržovat osobní lety do několika málo zemí. V provozu mají zůstat také nákladní lety zajišťované divizí Emirates Sky Cargo.

Původní Tweet společnosti na síti Twitter, který byl nahrazen novým prohlášením (zdroj: Twitter)

"Jako globální síťová aerolinie jsme se ocitli v situaci, že nemůžeme funkčně provozovat osobní přepravu, dokud státy znovu neotevřou své hranice a nevrátí se důvěra v cestování,“ uvedl v prohlášení předseda představenstva Emirates šejch Ahmed bin Saíd Al-Maktúm.

Emirates uvedly, že vedle uzemnění významné části flotily, přistoupí také k dalším úsporným opatření. Společnost informovala, že po dobu příštích třech měsíců většině zaměstnanců sníží základní plat od 25 do 50 %. Dopravce bude rovněž podporovat čerpání placené a neplacené dovolené zaměstnanci. Šéf Emirates Tim Clark se v příštích třech měsících zcela vzdává svého platu.

Emirates - Airbus A380 (foto: WikimediaImages/Pixabay)

Emirates ve čtvrtek informovaly, že od středy pozastavují své lety do Prahy. Provoz má být zatím přerušen do 30. června 2020. V pátek společnost zatím naposledy vypravila do Prahy svůj Airbus A380. V sobotu a dnes přiletěl do Prahy kapacitně menší Boeing 777-300ER.

Emirates jsou největší leteckou společností na Blízkém východě a z hlediska proletěných osobokilometrů čtvrtou největší aerolinií na světě. Společnost založená v roce 1985 provozuje flotilu skládající se z 269 dopravních letadel, se kterou dosud létala do 261 destinací. Aerolinie je součástí skupiny Emirates Group, která je zcela vlastněna státní firmou Investment Corporation of Dubai.

Štítky