Emirates pořizuje dalších pět nákladních Boeingů 777F

08.11.2022 - Asie & AustrálieLetecká společnost Emirates dnes oznámila závaznou objednávku pěti nových nákladních letounů Boeing 777F. První dva mají být dodány v roce 2024, zbylé tři pak v roce 2025. Hodnota objednávky dosahuje v katalogových cenách výše 1,7 miliardy dolarů.

Nákladní Boeing 777F v barvách Emirates SkyCargo (foto: Emirates)

„V Emirates investujeme do nových nákladních letadel, abychom mohli i nadále uspokojovat poptávku našich zákazníků, a to pomocí nejnovějších letounů s nízkou spotřebou paliva. Naše nová objednávka je odrazem důvěry společnosti v poptávku po letecké nákladní dopravě a v celkový růst sektoru,“ uvedl šejk Ahmed bin Saíd Al Maktúm, generální ředitel Emirates Group.

Emirates byly prvním zákazníkem, který objednal nákladní letadla Boeing 777. Letouny tohoto typu se staly pilířem cargo divize Emirates SkyCargo, která jich v současnosti provozuje jedenáct kusů. Tyto letouny, které slouží pro provoz výhradně nákladních linek, doplňují nákladní kapacity, které jsou k dispozici v letounech Boeing 777 a Airbus A380 létajících na osobních linkách.

Během loňského dubajského aerosalonu Emirates oznámily investici ve výši jedné miliardy dolarů do rozšíření své kapacity v nákladní přepravě včetně pořízení dvou nákladních Boeingů 777F, které má společnost převzít ještě v letošním roce, a dále také do přestavby deseti letadel Boeing 777-300ER z osobní na nákladní verzi. Práce na přestavbě těchto boeingů mají být zahájeny v příštím roce.

Témata