Emirates oznámily výstavbu nového výcvikového centra pro piloty

23.02.2023 - Asie & AustrálieLetecká společnost Emirates oznámila investici 135 milionů dolarů (3 miliardy korun) do nového výcvikového centra pro své piloty. Nová budova bude postavena vedle stávajících výcvikových center Emirates v Dubaji, čímž bude zajištěna plná integrace a blízkost ostatních středisek pro výcvik pilotů. Nové centrum šest plně vybavených simulátorů Airbus A350 a Boeing 777X.

„Zařízení bude vybaveno nejnovějšími simulátory, které pilotům poskytnou tu nejlepší možnou přípravu. Centrum bude poháněno solární energií, tak aby se co nejvíce snížila spotřeba energie,“ uvedl šejk Ahmed bin Saeed AI Maktoum, předseda představenstva a generální ředitel Emirates.

Vizualizace budovy nového výcvikového centra Emirates pro piloty (foto: Emirates)

Piloti v zácviku budou mít možnost využít nastavitelné a konfigurovatelné prostředí pilotní kabiny, které si mohou nastavit na míru vyrobených zařízení v rámci výcvikového modulu a nahrát si tak data do letového simulátoru ještě před zahájením výcviku. Tento inovativní koncept je navržen tak, aby zkrátil přípravnou dobu účastníka výcviku v rámci simulátoru a pomohl pilotům udržet soustřední a plně využít délku výcviku.

Po připojení nové budovy ke stávajícím výcvikovým zařízením společnosti rozšíří Emirates svoji roční kapacitu pro výcvik pilotů o 54 %. Všechna výcviková centra společnosti budou zahrnovat 17 plně vybavených simulátorů nabízejících kapacitu více než 130 tisíc výcvikových hodin ročně.

V souladu s plánovanou dodávkou prvního Airbusu A350 zahájí nové centrum výcvik pilotů pro tento typ v červnu 2024.

Témata