Emirates otevřely v centru Dubaje robotický „City Check-In“

06.05.2023 22:18 - Asie & AustrálieLetecká společnost Emirates otevřela v centru dubajské finanční čtvrti nový „City Check-In and Travel Store“. Pobočka dopravce se nachází v prestižní budově ICD Brookfield Place v Mezinárodním finančním centru Dubaje a umožňuje cestujícím si od konce dubna rezervovat cestu, odbavit se k letu nebo si nakoupit cestovní potřeby.

Nové „City Check-In and Travel Store“ v Dubaji (foto: Emirates)

Cestující si mohou v City Check-Inu odložit svá zavazadla již den předem a až čtyři hodiny před odletem během otevírací doby pobočky, která je od 8:00 do 22:00. Odbavit se mohou pomocí samoobslužných odbavovacích kiosků na přepážkách s agenty Emirates nebo pomocí vůbec prvního robotického asistenta Sara pro odbavení na světě. Sara je inovativní přenosný robotický odbavovací systém, který dokáže porovnat obličeje s naskenovanými pasy, odbavit cestující a navést je do prostoru pro odbavení zavazadel.

Specializovaní poradci pomohou návštěvníkům pobočky s nákupem letenek na budoucí cesty, správou stávajících rezervací, zajištěním upgradů, výběrem míst k sezení a v případě potřeby také se zajištěním zavazadel. K dispozici je možnost parkování včetně placeného parkování s obsluhou.

(foto: Emirates)

„Emirates City Check In je nejnovějším přírůstkem do naší nabídky služeb, který dokazuje naše odhodlání poskytovat zákazníkům celou řadu možností odbavení. Náš nový obchod je prvním mimořádně pohodlným odbavovacím místem pro odevzdání zavazadel, které se nachází v oblasti DIFC. Lidé se tak mohou vyhnout rušnému letišti a minimalizovat čekání ve frontách,“ řekl Adel al Redha, provozní ředitel Emirates.

Cestující Emirates s platnou palubní vstupenkou mají přístup do vybraných volnočasových zařízení v centru ICD Brookfield Place. K dispozici jsou pro ně také slevy a speciální nabídky v řadě restaurací a luxusních obchodech. Na samotné letiště se pak cestující mohou vydat taxíkem, s řidičem Emirates nebo dojít na deset minut vzdálenou stanici metra Financial Centre.

Témata