Emirates obnovuje osobní lety do Šanghaje a Pekingu

23.01.2023 - Asie & AustrálieLetecká společnost Emirates v reakci na silnou poptávku po cestování posiluje své lety do pevninské Číny, jmenovitě do hlavních vstupních bran: Kantonu, Šanghaje a Pekingu. Rozšíření provozu je reakci na otevírání hranic této země a zmírňování cestovních restrikcí v souvislosti s onemocněním Covid-19.

V pátek 20. ledna obnovily Emirates pravidelné osobní lety do Šanghaje, a to dvěma lety týdně operovanými letounem Airbus A380. Let EK302 z Dubaje do Šanghaje je provozován bez mezipřistání, zpáteční let EK303 má krátkou zastávku v thajském Bangkoku. Od 2. února dojde k navýšení počtu rotací do Šanghaje na čtyři týdně, které budu obsluhovány letouny Boeing 777-300ER. Od 1. března pak dojde k dalšímu navýšení provozu a linka Dubaj - Šanghaj bude provozována každý den.

Od začátku února dojde k navýšení počtu letů rovněž na lince do Kantonu. V současnosti je linka z Dubaje do Kantonu provozována čtyřikrát týdně, přičemž zpáteční let má mezipřistání v Bangkoku. Od 1. února bude spojení do Kantonu provozováno denně letouny Airbus A380 s tím, že zpáteční let už nebudu mít mezipřistání v thajské metropoli.

Dále, od 15. března se Emirates vrátí s osobními lety do hlavního města Číny. Linka Dubaj - Peking bude provozována v obou směrech bez mezipřistání každý den letouny Boeing 777-300ER.

Emirates tak budou od poloviny března provozovat až 21 osobních letů týdně do Číny. Rozšíření počtu letů se bude podílet na uspokojení rostoucí poptávky na čínském trhu po létání, usnadní cestu do Číny pro obchodníky a turisty a přispěje k oživení cestovního ruchu v této asijské zemi.

Emirates poskytují své služby v Číně již téměř dvě desetiletí. K zahájení pravidelných letů do Číny došlo v roce 2004, kdy byla otevřena linka z Dubaje do Šanghaje. V roce 2006 pak byly zahájeny lety do Pekingu a v roce 2008 do Kantonu. Před vypuknutím pandemie koronaviru provozovaly Emirates v roce 2019 celkem 35 letů týdně do Číny.

V současnosti mají cestující Emirates díky partnerství s čínskou leteckou společností China Southern Airlines přístup do 24 měst v Číně prostřednictvím přestupu v Kantonu, Pekingu nebo Šanghaji. Zákazníci mohou rovněž využít stávající dohody o interliningu s Air China, China Eastern Airlines a Cathay Pacific.

Témata