Emirates obnoví pravidelné lety do Kambodže

03.03.2024 14:07 - Asie & AustrálieOd 1. května bude letecká společnost Emirates opět provozovat svou pravidelnou do Phnompenhu, hlavního města Kambodže. Lety byly přerušeny v březnu 2020 kvůli pandemii koronaviru. Linka, která bude provozována s mezipřistáním v Singapuru, dále posílí spojení z Dubaje do jihovýchodní Asie. Na lety bude nasazen Boeing 777-300ER v konfiguraci tří letových tříd.

Odlety z Dubaje budou každý den ve 2:30 a let EK348 přiletí do Singapuru ve 14:05. Ze Singapuru pak bude pokračovat v 15:35 do Phnompenhu, kde přistane v 16:35. Zpáteční let EK349 bude z Phnompenhu odlétat v 20:50 a do Singapuru přiletí ve 23:50 hodin. Odlet za singapurského letiště bude v 01:40 následující den a v Dubaji přistane v 04.55.

Emirates - Boeing 777-300ER (foto: Emirates)

Na letech mezi Singapurem a Phnompenhem bude Emirates využívat tzv. páté letecké svobody. Podle společnosti má spojení Phnompenhu se Singapurem výhodný letový řád, který nabízí možnost přestupů z řady měst ve Francii, Velké Británii, Německu, Švýcarsku a Spojených státech. Díky obnovení linky bude Emirates mezi Dubají a Singapurem vypravovat každý den v obou směrech vypravovat čtyři lety.

„Děkujeme kambodžským a singapurským úřadům za podporu při zřízení této trasy. Těšíme se, že našim zákazníkům při jejich cestách po světě představíme další z rozmanitých a kulturně bohatých destinací v naší síti a exportérům všech velikostí pomůžeme navazovat další obchodní spojení," uvedl Adnan Kazim, obchodní ředitel společnosti Emirates.

Důležitá bude rovněž kapacita nákladového prostoru Boeingu 777-300ER, a to více než 300 tun týdně v každém směru. Mezi hlavní komodity vyvážené z Phnompenhu patří textil, léčiva a další zboží s vysokou hodnotou.

Phnompenh je hlavním městem Kambodži a se svými 2,2 miliony obyvatel také největším sídlem v této zemi. Město je důležitým ekonomickým a kulturním centrem Kambodže, a také oblíbeným cílem turistů. Známé je svými památkami a turistickými atrakcemi, včetně královského paláce se Stříbrnou pagodou či Národního muzea. V současnosti se zde staví nové mezinárodní letiště, které by mělo být uvedeno do provozu v příštím roce. Díky spolupráci s místní Cambodia Air mohou cestující Emirates využít každodenní lety této společnosti do Siem Repu a navštívit nedaleký chrámový komplex Angkor Wat.

Pohled na královský palác v historickém centru Phnompenhu (foto: Pierrevang3/Wikimedia Commons - CC0)

Témata