Emirates obnoví linku do Orlanda na Floridě

08.04.2021 - Asie & AustrálieSpolečnost Emirates oznámila, že od 2. června obnoví pravidelné lety do Orlanda. Dálková linka bude provozována čtyřikrát týdně letounem Boeing 777-200LR s kabinou rozdělenou do dvou tříd. V business class bude k dispozici 38 lie-flat křesel a 264 sedadel v ekonomické třídě.

S obnovením letů do Orlanda vzroste počet obsluhovaných cílů v USA na jedenáct měst, do kterých bude Emirates vypravovat 60 letů týdně. Orlando bude jediným cílem společnosti na Floridě. Dalšími cíli Emirates v USA jsou New York-JFK, Boston, Washington, Chicago, Los Angeles, San Francisco, Seattle, Houston, Dallas a od června také Newark.

Socha Walt Disney a myšák Mickeyho v zábavním parku Walt Disney World v Orlandu (foto: HenningE/Pixabay)

Emirates zahájily lety do Orlanda v roce 2015. Zprvu byla linka provozována denně, později kvůli nižší poptávce byl počet letů snížen na pět rotací týdně. Orlando je zejména turistická destinace a jeden z nejpopulárnějších cílů na Floridě. Tomu vděčí zejména díky hojně navštěvovaným zábavním parku, se zde Walt Disney World Park, Universal Studios, Legoland Florida Resort či SeaWorld Orlando.

Témata