Emirates létají na ostrov Mauricius již 20 let

27.10.2022 - Asie & AustrálieLetecká společnost Emirates oslavila 20. výročí od zahájení pravidelných letů na ostrov Mauricius v Indickém oceánu. Na slavnostní večeři, jež se konala tuto sobotu za účasti mauricijského premiéra Pravinda Kumara Jugnautha v hlavním městě ostrova Port Louis, potvrdil prezident Emirates Tim Clark závazek letecké společnosti k podpoře místní ekonomiky a cestovního ruchu tím, že na ostrov přepravuje návštěvníky z celého světa.

Šéf Emirates Tim Clark a premiér Mauricia Pravinda Kumara Jugnautha na oslavě k 20. výročí zahájení letů na ostrov (foto: Emirates)

Za dvacet let provozu přepravily Emirates od roku 2002 na trase Dubaj - Mauricius více než 6,5 milionu cestujících. „Věřím, že s koncem pandemické krize je budoucnost Mauricia a Emirates velmi příznivá,“ řekl Tim Clark.

V zimní sezóně budou Emirates vypravovat z Dubaje na Mauricius tři denní lety, přičemž na dva lety bude nasazován Airbus A380. Třetí denní rotace bude provozována letounem Boeing 777-300ER.

Z Prahy lze letět na Mauricius s Emirates s dobrou návazností na letišti v Dubaji, kdy na přestup jsou dvě hodiny. Celá cesta tak s přestupem trvá 14 hodin a 40 minut. V opačném směru z Mauriciu do Prahy lze nejrychleji letět za 16 hodin a 55 minut.

Témata