Emirates investuje do vysokorychlostního připojení v nových Airbusech A350

12.01.2023 - Asie & AustrálieLetecká společnost Emirates ve středu informovala, že cestující v nových letounech Airbus A350 budou mít k dispozici vysokorychlostní připojení k internetu během letu prostřednictvím služby GX Aviation od společnosti Inmarsat. První Airbus A350 plánuje dubajská aerolinie zařadit do své flotily v příštím roce.

Airbusy A350 budou prvními letouny Emirates, které budou využívat satelitní síť Global Xpress (GX) společnosti Inmarsat, jež je první a také jedinou globálně dostupnou širokopásmovou síť na světě. Díky tomu budou mít cestující připojení k internetu i při letu nad Arktidou. Plán na vysokorychlostní širokopásmové připojení na palubě letadel A350 během letu je nejnovějším doplňkem mnohamiliardových investic společnosti Emirates do palubních produktů.

Vizualizace letounu Airbus A350 v livery Emirates (foto: Emirates)

Síť GX se v současné době skládá z pěti satelitů v pásmu Ka. V rámci technologického plánu společnosti Inmarsat bude vylepšena přidáním dalších sedmi satelitů. Mezi nimi budou i dva nejmodernější komerční komunikační satelity Inmarsat-6, které budou uvedeny do provozu v letošním roce. Po nich mají následovat tři další družice na geostacionární dráze pro zvýšení rychlosti, kapacity a odolnosti. Poslední dva satelity budou na vysoce eliptické oběžné dráze a zajistí tak širokopásmové pokrytí pro letadla ve vyšších nadmořských výškách a přes Arktidu, například na trasách mezi Blízkým východem a Severní Amerikou.

Společnost Emirates rovněž zavedla zvýhodění připojení pro členy věrnostního programu Skywards. Členové úrovně Gold a Silver, kteří cestují ve First Class nebo Business Class mají bezplatný přístup k internetu během celého let. Členové úrovně Platinum pak mají přístup k internetu během letu v jakékoliv cestovní třídě.

Témata