Emirates dočasně zruší druhý denní let do Prahy

27.09.2018 - Česká republikaZ letového řádu společnosti Emirates zmizí od 6. listopadu 2018 do 30. května 2019 druhá denní rotace do Prahy. Jedná se o linku EK137/138, kterou Emirates zavedly letos v červenci. Na tuto linku blízkovýchodní dopravce nyní nasazuje letoun Boeing 777-300ER.


Boeing 777-300ER společnosti Emirates na ruzyňském letišti (foto: Letiště Praha)

„Toto rozhodnutí vychází z posledního vyhodnocení našich aktivit, které bylo provedeno za účelem zajištění optimálního komerčního využití naší letecké flotily. Pasažéři s rezervacemi na dotčených letech mohou pro pomoc a asistenci kontaktovat Emirates či cestovní agenturu, která rezervaci jejich letu provedla. Po plánovaném uzavření přistávací dráhy na letišti v Dubaji, která projde rekonstrukcí mezi 16. dubnem a 30. květnem 2019, bude druhá denní linka do Prahy opět obnovena od 1. června 2019.“ uvedly Emirates ve svém vyjádření k pozastavení letů pro server Airways.cz

„Pasažéři s rezervacemi na dotčených letech mohou pro pomoc a asistenci kontaktovat Emirates či cestovní agenturu, která rezervaci jejich letu provedla. Po plánovaném uzavření přistávací dráhy na letišti v Dubaji, která projde rekonstrukcí mezi 16. dubnem a 30. květnem 2019, bude druhá denní linka do Prahy opět obnovena od 1. června 2019,“ uvedly dále Emirates.

Konkurence na linkách mezi Prahou a Perským zálivem stále roste. V loňském roce začala létat mezi Prahou a Dauhá společnost Qatar Airways. Linku provozovanou zprvu jednou denně katarský dopravce navýšil v závěru roku na dva lety, přičemž od 28. října 2018 bude jeden denní let provozován letounem Boeing 787 Dreamliner. V prosinci začne do Prahy nově létat nízkonákladová společnost Air Arabia, která nabídne pět letů týdně ze Šardžá ležícího nedaleko Dubaje.

Štítky