Emirates budou létat do Prahy dvakrát denně

28.03.2018 - Česká republikaLetecká společnost Emirates oznámila včera přidání druhého denního letu na své lince z Dubaje do Prahy. Blízkovýchodní dopravce se tak rozhodl na základě stále rostoucího počtu pasažérů na trase mezi oběma městy.

Druhý denní let začne být provozován od 1. července 2018 a Emirates na něj nasadí Boeing 777-300ER pro 360 cestujících. Společnost tak výrazně navýší nabízenou kapacitu na této lince a to o 5040 sedadel týdně a více než 260 tisíc ročně.


Boeing 777-300ER společnosti Emirates (foto: Emirates)

Letoun bude celoročně létat v konfiguraci kabiny ve třech třídách, která nabídne 8 privátních kabin ve First Class, 42 polohovatelných sedadel v Business Class a 310 míst v ekonomické třídě. Cestující všech tříd budou mít k dispozici zábavní systém ice s nabídkou až 3500 kanálů audiovizuální zábavy.

Podle zveřejněného letového řádu bude druhý denní let odlétat z Dubaje v 15:30 jako linka EK137 a v Praze přistane v 19:55. Z ruzyňského letiště bude odlétat jako EK138 ve 21:35 a v Dubaji přistane v 5:30 následujícího dne.


Interiér privátní kabiny First Class v letounu Boeing 777-300ER (foto: Emirates)

„Určitě neexistuje lepší způsob, jak oslavit osmileté výročí trasy Praha - Dubaj, než uvedením dalšího letu,“ řekl Bořivoj Trejbal, Country Manager Emirates pro Českou republiku. „Od startu našeho prvního letu na této trase se setkáváme s neustále rostoucí poptávkou, která demonstruje, že Češi oceňují cestovní zážitky s Emirates. Jsem si jistý, že další možnosti plynoucí z přidání druhého letu se na trhu setkají s úspěchem,“ dodal Trejbal. „Oznámení druhé denní rotace společnosti Emirates potvrzuje dlouhodobý zájem a zvýšenou poptávku po letech do Dubaje a naplňuje naši dlouhodobou strategii v oblasti leteckého obchodu,“ uvedl Václav Řehoř, předseda představenstva Letiště Praha.


Sedadla Business Class v letounu Boeing 777-300ER (foto: Emirates)

Druhý denní let zlepší spojení Prahy s dalšími destinacemi v síti Emirates díky kratšímu tranzitu na dubajském letišti. Bude se jednat například o spojení s asijskými destinacemi jako je Ho Či Minovo město ve Vietnamu, Phuket v Thajsku, Yangon v Myanmaru, Guangzhou v Číně a Phnom Penh v Kambodži. Africké destinace Durban, Dar-Es-Salaam, Harare, Lusaka, Entebbe a Nairobi, stejně tak Auckland a Christchurch na Novém Zélandu a Brisbane v Austrálii budou dostupnější díky lepšímu návaznému spojení v dubajském hubu. Díky code-sharingu s flydubai mohou cestující využít letů také do dalších destinací tohoto dubajského dopravce jako jsou Zanzibar, Káthmandú, Salalah či Kilimandžáro, které získávají na popularitě i mezi českými cestovateli.


Sedadla ekonomické třídy na palubě Boeingu 777-300ER (foto: Emirates)

Druhý denní let znamená rovněž další dodatečnou cargo kapacitu na trase mezi Prahou a Dubají a díky návazné síti také zlepšení přepravy nákladů na trhy Středního a Dálného východu, jihovýchodní Asie a Austrálie.

Dosavadní lety Airbusu A380 na lince EK139/140 do Prahy zůstávají nezměněny včetně časů. Mezi Prahou a Dubají dále létá denně s letounem Boeing 737 MAX 8 dubajská nízkonákladová společnost flydubai, na jejíž lety Emirates umisťují svůj kód. Její dosavadní večerní odlety z Prahy se podle zveřejněného letového řádu přesunou na 8:40 ráno. Dále do Dubaje létá také společnost Smart Wings čtyřikrát týdně s dopoledním odletem z Prahy. Český dopravce na tuto linku nasazuje Boeing 737-800 nebo svůj nový 737 MAX 8.


Letouny Boeing 777-300ER Emirates na mezinárodním letišti v Dubaji (foto: Dubai Airports)

Štítky