Emirates budou létat do Kambodže

23.02.2017 - Asie & AustráliePhnompenh, hlavní město Kambodže, se stane od 1. července nejnovější destinací letecké společnosti Emirates. Linka do Phnompenhu bude provozována denně s mezipřistáním v Rangúnu v Myanmaru. Na lince bude létat denně Boeing 777-300ER v konfiguraci dvou tříd. V současnosti má v Rangúnu mezipřistání pravidelná linka do Hanoje. Od 1. července nabídnou Emirates cestujícím přímé lety z Dubaje do hlavního města Vietnamu.

Phnompenh
Phnompenh (foto: Emirates)

Nové spojení EK388 do Phnompenhu bude odlétat z Dubaje každý den v 9:15, přistane v Rangúnu v 17:25 a opět vzlétne v 18:55, do Phnompenhu pak dorazí ve 21:25. Čas odletu linky z Dubaje zajistí bezproblémovou návaznost na spojení z Paříže, Londýna a Frankfurtu. Zpět se bude letoun vracet jako linka EK389 s odletem z Phnompenhu ve 23:10 a po krátkém mezipřistání v Rangúnu přistane v Dubaji v 5:40 následujícího dne. Cestující si mohou rezervovat letenky i pouze na úsek Rangún – Phnompenh. Emirates budou jedinou leteckou společností, která bude létat mezi těmito dvěma indočínskými městy.

Emirates - Boeing 777-300ER
Emirates - Boeing 777-300ER (foto: Emirates)

Mezinárodní letiště v Phnompenhu je oblíbeným vstupním bodem pro turisty při návštěvě Kambodže. Vedle návštěvy samotného hlavního města turisté míří zejména do Siem Reap, kde se nachází proslulý chrám Angkor Wat zapsaný v seznamu světového dědictví UNESCO. Letiště v Phnompenhu v loňském roce odbavilo 3,3 mil. cestujících. Vloni v březnu došlo k zdvojnásobení kapacity letiště, což má podpořit další rozvoj cestovního ruchu v zemi.

Štítky