Emirates a United Airlines zahájily code-sharing

02.04.2023 - Asie & AustrálieLetecké společnosti Emirates a United Airlines s novým letním letovým řádem zahájily code-sharing, na kterém se dohodly v loňském roce. Od 30. března mají zákazníci Emirates díky nové spolupráci přístup do 150 amerických měst, kam mohou letět z Dubaje s přestupem v Chicagu, Houstonu a San Franciscu. Toto letecké pokrytí rozšířené o vnitrostátní síť v USA doplní dosavadní linky do 12 amerických destinací, kam Emirates létají z Dubaje.

(foto: Emirates)

Stejně tak mohou cestující ze Spojených států, kteří plánují let do Dubaje a do dalších destinací, využít nespočet možností, které nabízejí United Airlines a získat tak přístup k letům Emirates. Code-sharing umožní klientům amerického dopravce letět do destinací v síti Emirates na Blízkém východě, Africe, střední Asii a na indickém subkontinentu.

Partnerství zpřístupňuje cestujícím Emirates destinace jako Atlanta, Austin, Denver, Minneapolis, Phoenix a další. Díky uzavřené dohodě o interliningu mohou pasažéři letět s United Airlines do dalších destinací mimo USA. Klienti Emirates si mohou vybrat ze široké nabídky cílů v Kanadě, Mexiku, Karibiku a Jižní Americe s využitím možnosti cestovat na jednu letenku s přestupem v jednom ze tří hubů amerického dopravce,

Emirates a United Airlines v rámci spolupráce si vzájemně sdílejí výhody, které poskytující cestujícím. Ti tak mohou sbírat míle za lety do svých věrnostních programů, využívat nasbírané míle, mít přístup k dalším statusovým výhodám jako zvýšený zavazadlový limit, mít přístup do salónků a další.

„Je nám velkou ctí, že můžeme oznámit zahájení codesharového partnerství se společností United a posílit tak naši pozici v USA. Rozsáhlá síť aerolinky United napříč Amerikou nám pomůže nabídnout zákazníkům z celého světa více cestovatelských možností a uspokojit tak poptávku napříč různými segmenty, včetně volnočasového cestování, VFR, byznysových i studentských cest,“ uvedl Adnan Kazim, obchodní ředitel společnosti Emirates.

Témata