Emirates a Philippine Airlines podepsaly interline dohodu

06.03.2023 - Asie & AustrálieLetecké společnosti Emirates a Philippine Airlines (PAL) oznámily koncem minulého týdne podpis interline dohody, v jejímž rámci si obě společnosti budou moci vzájemně prodávat lety, přičemž cestující obdrží jednu letenku a zavazadlo bude mít odbavené až do cílové destinace.

(foto: Emirates)

Díky partnerské dohodě získají cestující Emirates přístup do 19 filipínských měst obsluhovaných lety Philippine Airlines, včetně Cebu, Cagayan de Oro, Bacolod, Cotabato, Davao, Iloilo, Kalibo a dalších, stejně tak do dvou asijských regionálních destinací s mezipřistáním v Manile. Pasažéři Philippine Airlines budou moci využít globální sítě Emirates a spojení do 21 měst včetně evropských destinací jako je Londýn, Řím, Frankfurt, Barcelona, Paříž a dále do Kuvajtu, Džiddy a dalších míst na Blízkém východě, v Africe a Indii.

Lety obou dopravců mohou cestující rezervovat na webových stránkách emirates.com, philippineairlines.com, v mobilních aplikacích Emirates a PAL nebo také u prodejců letenek.

„Filipíny patří k silných spotřebitelských trhům, máme proto radost, že můžeme uzavřít novu interline dohodu s jejich vlajkovým leteckým dopravcem. Partnerství s Philippine Airlines nám pomůže navázat nové obchodní a turistické vazby, které posílí příjezdovou dopravu na trhu a rozšíří působnost Emirates ve východní Asii,“ uvedl Adnan Kazim, obchodní ředitel společnosti Emirates.

Emirates zahájily lety na Filipíny v roce 1990, když otevřely pravidelnou linku do Manily. Od té doby rozšířily svou síť také o linky do Cebu a Clarku. V současnosti blízkovýchodní dopravce vypravuje na Filipíny celkem 25 letů týdně. Lety jsou obsluhovány letouny Boeing 777-300ER, které létají v uspořádání do dvou nebo tří tříd.

Po uzavření dohody s Philippine Airlines se počet interline partnerů společnosti Emirates zvýšil na 120 leteckých společností. Emirates mají rovněž s 27 dopravci dohody o code-sharingu.

Témata