Emirates a jihoafrický Airlink se dohodly na spolupráci

25.10.2020 - AfrikaLetecké společnosti Emirates a Airlink oznámily uzavření interline dohody, která rozšíří dosah Emirates v regionu jižní Afriky. Konkrétně se jedná o návazné spojení na lety Emirates do Johannesburgu a Kapského Města do dalších 25 destinací v Jihoafrické republice a více než 20 cílů v dalších zemích jižní Afriky.

Embraer 190 jihoafrické společnosti Airlink (zdroj: Emirates)

Cestující Emirates tak budou moci v rámci jedné letenky a s odbavením zavazadla do cílové destinace letět bez problémů například do Bloemfontein, Upingtonu, Nelspruitu a Port Elizabeth v Jihoafrické republice, Gaborone a Maun v Botswaně, Victoria Falls a Harare v Zimbabwe, Maputo v Mozambiku, Lusaky, Livingstone a Ndoly v Zambii či Windhoeku v Namíbii.

Letenky z Dubaje do všech destinací obsluhovaných lety Airlink je možné rezervovat přímo na webu Emirates. Některá města nejsou v současnosti dostupná kvůli cestovním omezením přijatým kvůli pandemii onemocnění covid-19.

Šéf Emirates Tim Clark v souvislosti s uzavřením dohody s Airlink uvedl, že jeho společnost pokračuje v budování rozšířené sítě a pomohá tak cestujícím těžit z různých cestovních možností. Uzavření interline dohody ocenil rovněž Rodger Foster, šéf Airlink.

Boeing 777-300ER společnosti Emirates (foto: Emirates)

Emirates obnovily 1. října své pravidelné lety do Johannesburgu a Kapského Města a od 8. října také do Durbanu. Stalo se tak poté, co Jihoafrická republika otevřela 1. října pro cizince. Země zveřejnila seznam 60 států s vysokým počtem případů covid-19, na kterém je uvedena i Česká republika. Občané těchto států nemohou cestovat do Jihoafrické republiky za účelem turistiky.

Témata