Emirates a další aerolinie dočasně přesunou své lety na Terminál 2

03.01.2020 - Česká republikaZa necelé dva měsíce čeká pražské Letiště Václava Havla dočasná změna v odbavení některých letů odlétajících z Terminálu 1. Z důvodu plánované rekonstrukce třídirny zavazadel pod tímto terminálem bude část odbavení letů dočasně přesunuta na Terminál 2.

E-mail informující o změně odbavení rozeslaný Emirates

Pražské zastoupení Emirates dnes informovalo cestovní kanceláře a prodejce letenek, že od 1. března do 31. srpna 2020 budou cestující odbaveni na Terminálu 2. „Cestující musí po odbavení na Terminálu 2 projít veřejnou částí letiště zpět na Terminál 1 na pasovou kontrolu, do salónku a do odletového gatu,“ uvádí se v mailu. Časy otevírání a zavírání odbavovacích přepážek mají zůstat beze změny.

Letoun Airbus A380 na pražském letišti (foto: Janusz Jakubowski/Flickr - CC BY 2.0)

Cestující Emirates, kteří poletí bez zapsaných zavazadel a odbaví se předem online, budou moci směřovat přímo na pasovou kontrolu na Terminálu 1. Emirates dočasně přesunou na Terminál 2 také svou ticketingovou přepážku. Přílety Emirates zůstávají beze změny na Terminálu 1.

„Z důvodu rekonstrukce třídírny zavazadel na Terminálu 1 dojde od března na tomto terminálu k uzavření dvou odbavovacích ostrovů. Z toho důvodu budou cestující na vybraných letech z Terminálu 1 dočasně odbavováni na přepážkách v Terminálu 2. Celé provozní opatření se v tuto chvíli finalizuje. Veškeré detaily, včetně konkrétního seznamu všech leteckých společností, kterých se opatření dotkne, budou zveřejněny nejpozději na začátku února. Změna se bude týkat mimo jiné také letecké společnosti Emirates,“ uvedl Roman Pacvoň, tiskový mluvčí Letiště Praha na dotaz Airways.cz.

Štítky