El Al otevře linku do Las Vegas

12.12.2018 - Asie & AustrálieIzraelská letecká společnost El Al zahájí v příští letní sezóně pravidelné lety do Las Vegas. Nová linka bude provozována od 14. června 2019 jednou týdně letounem Boeing 787-9. Dreamliner bude odlétat z Tel Avivu vždy v pátek a v Las Vegas přistane po 14 hodinách letu. Kvůli šabatu bude zpáteční let odlétat z Las Vegas až v neděli.

Boeing 787-9 společnosti El Al Israel Airlines (foto: LLHZ2805/Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0)

Izraelské ministerstvo turistiky přispěje na otevření nové linky 250 tisíci eury. Podle ministra turistiky Yariva Levina umožní nová linka snadnější cesty křesťanským poutníkům z Nevady, Utahu a Arizony. Ač to nebylo oficiálně zmíněno, tak v opačném směru budou důležitou skupinou cestujících Izraelci mířící za hazardem do Las Vegas.

Las Vegas nebude v příštím roce jedinou novou destinací El Al v USA. Izraelský dopravce již dříve oznámil zahájení pravidelných letů do San Francisca. Linka má být provozována od 13. května 2019 třikrát týdně letouny Boeing 787. Otevření linky bylo původně plánováno na konec letošního roku, společnost však start posunula o několik měsíců.

Vítejte v Las Vegas (foto: Thomas Wolf, www.foto-tw.de/Wikimedia Commons - CC BY-SA 3.0)

USA jsou tradičně nejdůležitějším cílem dálkových letů El Al. V současnosti společnost pravidelně létá do šesti destinací v USA – Bostonu, Los Angeles, Miami, Newarku a New Yorku-JFK. Obnova flotily novými Dreamlinery umožňuje izraelské aerolinii expanzi do nových destinací. El Al objednal celkem devět letadel Boeing 787-9, které postupně nahrazují staré B767-300ER a B747-400. Jeden Dreamliner (registrace 4X-EDF) nese historické retro barvy společnosti El Al.

Témata