EasyJet začne létat mezi Prahou a Lyonem

14.03.2023 - Česká republikaNízkonákladová aerolinie easyJet plánuje rozšířit své lety do Prahy o další pravidelnou linku. Od 4. září 2023 bude společnost nově létat mezi Prahou a francouzským Lyonem. Linka bude provozována dvakrát týdně s odlety z Prahy vždy v pondělí v 9:30 a v pátek ve 13:35. V opačném směru budou odlety z Lyonu v pondělí v 7:15 a v pátek v 11:20.

Pohled na historické centrum Lyonu (foto: Cetiat/Pixabay)

Letenky na novou linku jsou již v prodeji na webu easyJet a v dalších prodejních kanálech společnosti. Ceny jednosměrných letenek z Prahy začínají na 984 korunách při letu s malým zavazadlem. Ve vybraných termínech lze zpáteční let v nejnižším tarifu zrealizovat za cenu necelých 1800 korun. Za větší příruční zavazadlo se připlácí 1159 korun za let, za zapsané zavazadlo pak 1260 korun za let. Letenky na novou linku do Lyonu jsou v prodeji do 27. října 2023.

V současnosti mezi Prahou a Lyonem létá španělská společnost Volotea. Linka je provozována dvakrát týdně vždy v pondělí a v pátek. Volotea plánuje na lince létat do konce června a pak lety v červenci a v srpnu přeruší. Lety mají být opět v provozu od začátku září až do začátku listopadu.

EasyJet již mezi Prahou a Lyonem v minulosti létal. Společnost linku zahájila v prosinci 2010 a nabídla tři rotace týdně. K ukončení letů pak došlo v březnu 2014.

EasyJet Europe - Airbus A319 (foto: Letiště Praha)

Francouzské půlmilionové město Lyon bude v pořadí již dvanáctou destinací, do které bude easyJet provozovat pravidelné lety z Prahy. V současnosti tato nízkonákladová aerolinie spojuje Prahu s Amsterdamem, Basilejí, Bristolem, Edinburghem (od 29. května), Londýnem-Gatwickem, Lisabonem (nově od 31. března) Londýnem-Lutonem, Manchesterem, Milánem-Malpensou, Portem a Ženevou.

Témata