EasyJet v příštím roce posílí své sezónní základny v Palma de Mallorca, Malaze a Faru

21.09.2021 - EvropaKoncept sezónních základen, který letos využila nízkonákladová aerolinie easyJet, byl úspěšný. Společnost dnes oznámila, že v příštím roce počítá s posílením těchto základen o další bázovaná letadla. Na letišti v Palma de Mallorca přidá easyJet v příští letní sezóně další dvě letadla, stejný počet strojů obdrží i báze v Malaze. Základna v portugalském Faru pak bude mít během léta 2022 o jeden letoun navíc.

(ilustrační foto: easyJet)

Díky navýšení počtu letadel bude easyJet příští letní sezónu s pěti letadly druhou největší leteckou společností v Malaze. Na letišti v Palma de Mallorca bude bázovat až sedm letadel. Celkem tak bude mít příští léto základnu ve Španělsku až 16 letadel easyJet.

Sezónní navýšení počtu letadel na těchto základnách bude znamenat rovněž vytvoření 120 nových pracovních míst ve Španělsku a 30 v Portugalsku. Má se jednat o pozice pro piloty a posádky letadel. V obou zemích zaměstnává easyJet v současnosti okolo 400 lidí. V porovnání s dobou před vypuknutím pandemie covid-19 bude společnost ve Španělsku a Portugalsku bázovat o 70 % více letadel.

Prostřednictvím sezónních bází easyJet posiluje své postavení na letištích s vysokou poptávkou, které však trpí značnou sezónností provozu. Pro společnost to představuje řešení, které odpovídá potřebám trhu. Koncept sezónních základen navazuje na strategii společnosti využívat důležitých příležitostí k růstu v rámci své sítě. Díky bázování letadel přímo v turistické destinaci může easyJet nabídnout více letů v atraktivních časech a získat tak další cestující.

Témata