EasyJet otevřel sezónní základnu ve španělské Malaze

10.06.2021 - EvropaNízkonákladová aerolinie easyJet zahájila 1. června provoz nové základny na letišti Malaga-Costa de Sol. V průběhu letní sezóny zde bude společnost bázovat tři letouny airbus. Základna vytvoří podle easyJetu přibližně 100 nových přímých pracovních míst včetně pozic pilotů a členů posádek, kteří budou zaměstnáni podle španělské legislativy.

Zahájení provozu nové základny v Malaze slavnostním přestřižením pásky (foto: easyJet)

EasyJet bude v letní sezóně létat z Malagy do patnácti destinací: Amsterdamu, Basileje, Belfastu, Berlína, Birminghamu, Bristolu, Glasgow, Liverpoolu, Londýna-Gatwicku, Londýna-Lutonu, Manchesteru, Milána, Paříže-CDG, Toulouse a Ženevy. Novinkou je sezónní linka do Birminghamu, která bude provozována od 29. června do 30. října 2021. V roce 2019 přepravil easyJet na linkách z/do Malagy celkem 2,5 milionů cestujících.

Tisková konference easyJet v Malaze (foto: easyJet)

Podle Javiera Gándara, ředitele easyJet pro jižní Evropu, společnost věří, že otevření nové základny v Malaze je příležitostí pro posílení aktivit ve Španělsku. Sezónní základna podle Gándara představuje řešení, které odpovídá potřebám trhu. Spolu s tím, jak se Evropa postupně znovuotevírá pro cestování, ponechává si společnost flexibilitu pro případné rychlé navýšení provozu.

Sezónní základnu na letišti v Malaze provozuje i společnost Volotea. Nízkonákladové aerolinie Ryanair a Vueling mají v tomto turisty oblíbeném městě na jihu Španělska základny celoroční.

Štítky