EasyJet zahájil provoz sezónní základny ve Faru

16.06.2021 - EvropaNízkonákladová aerolinie easyJet včera oficiálně zahájila provoz své nové sezónní základny v letovisku Faro na jihu Portugalska. Slavnostního otevření základny se zúčastnili ministr hospodářství a digitální transformace Pedro Siza Vieira, ministr infrastruktury a bydlení Pedro Nuno Santos, šéf easyJetu Johan Lundgren a šéf společnosti Vinci Airports Nicolas Notebaert.

Zahájení provozu nové základny ve Faru (foto: easyJet)

Až do října bude britský dopravce bázovat ve Faru tři letouny Airbus A320. EasyJet plánuje v letní sezóně pravidelné linky do celkem 21 destinací v západní Evropě. Díky nové základně otevře společnost pět nových linek z Fara, a to do Curychu, Lille, Lucemburku, Mnichova a Toulouse.

Na základně ve Faru by měl easyJet zaměstnat zhruba stovku pracovníků. Nebude se však jednat o nově vytvořená pracovní místa, ale společnost do Fara převede zaměstnance z jiných základen nejen z Portugalska, ale i z Německa a Francie.

(foto: easyJet)

"Jsme v procesu oživení a otevření této sezónní základny nám umožňuje pozitivně reagovat na pružnou a rostoucí poptávku, která se v letních měsících očekává v celé Evropě," uvedl Lundgren.

Nová sezónní základna ve Faru je už třetím portugalským letištěm, na kterém easyJet bázuje svá letadla. První základnu v Portugalsku společnost otevřela v roce 2012 v hlavním městě v Lisabonu a o tři roky později také v Portu.

Témata