EasyJet bude nově létat z Prahy do Lisabonu

07.12.2022 - EvropaNízkonákladová aerolinie easyJet zahájí v příštím roce lety mezi Prahou a Lisabonem. Nová linka bude otevřena 31. března 2023 a spojení bude provozováno třikrát týdne vždy pondělí, ve středu a v pátek. Ve středu a v pátek bude linka easyjet odlétat z ruzyňského letiště v 11:35 a v Lisabonu přistávat ve 14:15, v pondělky je odlet a přílet naplánován o pět minut dříve. Z Lisabonu je odlet v pondělí, ve středu a v pátek v 6:10 s příletem do Prahy v 10:40.

Letenky na novou linku jsou již v prodeji prostřednictvím webu a aplikace easyJet. Jednosměrné ceny letenek nyní začínají na 804 korunách při letu s malým příručním zavazadlem. Zpáteční letenky do Lisabonu je možné ve vybraných termínech zakoupit již za 1627 korun (se zapsaným zavazadlem do 23 kilogramů za necelých 4100 korun).

(ilustrační foto: easyJet)

Na lince do Lisabonu bude easyJet konkurovat společnosti TAP Air Portugal, která v příští letní sezóně plánuje létat denně s Airbusy A320 a ve vybraných dnech také s A321neo. Dá se očekávat, že zahájení letů easyJet přinese zlevnění cen letenek na letech do portugalské metropole.

V letošním roce easyJet zavedl novou linku z Prahy do Porta. Provoz byl zahájen v květnu a nyní je spojení provozováno dvakrát týdně. Lety do Porta však lze na webu easyJet rezervovat jen do konce března příštího roku, po 25. březnu 2023 nejsou další lety již v nabídce.

Připomeňme, že easyJet získal letos 18denních slotů na lisabonském letišti od TAP Air Portugal. Portugalský dopravce své sloty podstoupil v souladu s podmínkami schválení státní pomoci Evropskou komisí. Převzetí slotů se začátkem letošního zimního letového řádu umožnilo easyJet další expanzi v Lisabonu.

Témata