Dreamliner italské společnosti Neos přistál v Praze, přepravil Indy do Kanady

25.08.2021 - EvropaV úterý 24. srpna se poprvé v Praze objevila italská společnost Neos se svým Dreamlinerem. Ta je zapojena do přepravy indických studentů a indicko-kanadských rezidentů z Pandžábu (indický svazový stát na severozápadě země) do Kanady. Kvůli pandemii covid-19 má Kanada pro Indy přísné vstupní podmínky, ti tam nesmí létat přímo, požadavek je před příletem také schválený PCR test provedený mimo Indii. Cesty přes třetí státy jsou pro Indy sice povoleny, ale vzhledem k tomu, že skoro nikam kromě Albánie, Mexika, Malediv a Kataru volně nemohou, otevřela se momentálně následující cesta.

Do Kanady se po prázdninách chce vrátit až 33 tisíc indicko-kanadských studentů. Do cest jsou proto zapojeny i cestovní kanceláře, agentury a různí zprostředkovatelé. Tzv. pražská cesta byla následující. Pro lety z Amritsaru do Tirany (s mezipřistáním v Jerevanu) využívají charterové lety indické společnosti SpiceJet. Při krátkém pobytu v Albánii absolvují testy na covid-19 a následně letí s Boeingem 737-800 Neos do Prahy, kde na ně čeká B787-9 Dreamliner stejného dopravce a odveze je do Toronta.

Dva Boeingy 737-800 přivezly celkem 357 cestujících, nákladové prostory byly plné zavazadel, 440 objemných kufrů o váze téměř 10 tun. V Praze se náklad přeložil a cestující se odbavili do jejich finální destinace. Stejná akce je zatím plánována na 29. srpna a 1.,3.,4.,5.,6.,8. a 10. září. Pražské letiště z podobných důvodů v předchozích dnech také třikrát navštívil Boeing 767-300 portugalských EuroAtlantic Airways. Ten zde měl s Indy mezipřistání pro dotankování paliva a výměnu posádky z Male do Toronta.

Témata