Do Bruselu začala létat čínská společnost Juneyao Airlines

04.07.2024 22:50 - EvropaČínská letecká společnost Juneyao Airlines zahájila včera pravidelné lety do Bruselu. Inaugurační let byl na bruselském letišti Zaventem přivítán vodní slavobránou. Nová linka Šanghaj – Brusel bude provozována třikrát týdně. Na lety je nasazován Boeing 787-9 Dreamliner pro 324 cestujících. Na jeho palubě jsou dvě třídy: business class s 29 sedadly a ekonomická třída s 395 místy.

Boeing 787-9 společnosti Juneyao Airlines po příletu do Bruselu (foto: Brussels Airport)

Nové spojení Juneyao Airlines doplňuje stávající linku společnosti Hainan Airlines, která nedávno po pěti letech obnovila své lety do Bruselu. Na přímých letech mezi Šanghají a Bruselem si tak budou konkurovat dvě čínské společnosti.

V současnosti má bruselské letiště přímé letecké spojení se třemi městy v Číně: Pekingem (denně Hainan Airlines), Šanghají a Šen-čenem (3x týdně Hainan Airlines).

Společnost Juneyao Airlines sídlící v Šanghaji byla založena v roce 2005. V roce 2017 se společnost stala prvním Connecting Partner v rámci Star Alliance. V roce 2018 převzala aerolinie svůj první Boeing 787 Dreamliner, s nímž o rok později zahájila dálkové lety do Evropy. Jako první evropské destinace byly zvoleny Helsinky a Atény. V loňském roce pak společnost přidala do své sítě také milánské letiště Malpensa. Flotila společnosti se v současnosti skládá z 96 letadel, z čehož osm je dálkových Boeingů 787.

Témata