Atény se stanou novým cílem Juneyao Airlines

07.11.2019 - Asie & AustrálieČínská letecká společnost Juneyao Airlines zahájí v příštím roce pravidelné lety do Atén. Řecká metropole tak získá přímé letecké spojení se Šanghají, kde má aerolinie svou hlavní základnu. Řecký ministr cestovního ruchu Konstantinos Loulis podepsal tento týden s prezidentem Juneyao Airlines Zhao Hong Liangem memorandum o otevření spojení.

Juneyao Airlines - Boeing 787-9 (foto: 湯小沅/Flickr - Public domain)

Nová linka bude provozována od července 2020 třikrát týdně vždy v úterý, ve čtvrtek a v nedeli letounem Boeing 787-9 pro 324 cestujících. Přesné datum zahájení letů a spuštění prodeje letenek má být oznámeno v brzké době po získaní všech administrativních povolení.

Řekové očekávají, že nová linka zvýší počet čínských turistů v zemi. „Z více než 140 milionů čínských turistů, kteří cestovali do zahraničí v roce 2018, jich jen 125 tisíc navštívilo Řecko. Našim cílem je cílem okamžitě zčtyřnásobit počet turistů přijíždějících do Řecka na půl milionů ročně a v druhém roce získat nejméně procentní podíl ze všech čínských turistů cestujících do zahraničí,“ uvedl Konstantinos Loulis.

Mezi Čínou a Řeckem v současnosti létá jen společnost Air China, která provozuje třikrát týdně linku Peking - Atény.

Pro Juneyao Airlines budou Atény po Helsinkách druhou destinací v Evropě. Společnost usiluje dále o zahájení letů ze Šanghaje do Londýna, když v březnu požádala čínský úřad civilního letectví CAAC o povolení k letům mezi oběma městy.

Juneyao Airlines - Airbus A320 (foto: byeangel/Wikimedia Commons - CC BY-SA 2.0)

Juneyao Airlines je čínská soukromá aerolinie založena v roce 2005. Společnost, která je dcerou skupiny Shanghai JuneYao, má nyní dvě provozní základy na šanghajských letištích Pudong a Hongqiao. Vloni v říjnu společnost převzala první Boeing 787 Dreamliner. V současnosti již provozuje pět letadel Boeing 787-9 a dalších pět má převzít do konce roku 2020. Dále se flotila Juneyao Airlines skládá z 41 Airbus A320 a 21 A321. Od roku 2017 se společnost stala prvním Connecting Partner v rámci Star Alliance.

Témata