Dennis Muilenburg již není předsedou představenstva Boeingu

13.10.2019 - USA & KanadaNa pátečním jednání představenstva společnosti Boeing došlo k rozdělení funkcí předsedy představenstva a generálního ředitele firmy. Dosud byl v obou funkcích od roku 2016 Dennis Muilenburg. Novým předsedou představenstva byl jmenován David L. Calhoun, který je členem představenstva Boeingu od roku 2009. Dennis Muilenburg zůstává generálním ředitelem a prezidentem Boeingu.

Dennis Muilenburg (foto: Hawaii Air National Guard/Wikimedia Commons - CC BY 2.0)

O rozdělení obou funkcí se již delší dobu diskutovalo mezi akcionáři Boeingu a výzvy k rozdělení obou funkcí se zvýšily po tragických nehodách letadel Lion Air a Ethiopian Airlines. Podle Boeingu umožní změna Muilenburgovi plně se soustředit na chod společnosti a stěžejní úsilí vrátit letouny 737 MAX zpět do provozu. Jeho úkolem bude rovněž zajištění plné podpory zákazníků Boeingu po celém světě a splnění závazků společnosti a dále také implementace změn, které mají posílit bezpečnost produktů.

Muilenburg uvedl, že rozdělení obou funkcí plně podporuje. David L. Calhoun řekl, že „představenstvo má plnou důvěru k Dennisovi Muilenburgovi jako generálnímu řediteli a je přesvědčeno, že toto rozdělení mu umožní plně se soustředit na řízení firmy a představenstvo bude plnit roli aktivního dohledu.“

Témata