Delta Air Lines obnoví pravidelné lety do Prahy

14.10.2021 - Česká republikaLetecká společnost Delta Air Lines v příštím roce po více než dvou a půl leté přestávce způsobené pandemií koronaviru pravidelné lety do Prahy. Od 26. května 2022 bude americký dopravce létat opět mezi Prahou a letištěm J.F. Kennedyho v New Yorku. Linka má být provozována až sedmkrát týdně letounem Boeing 767-300ER. Obnovení letů Delta Air Lines do Prahy potvrdilo v úterý Letiště Praha.

Boeing 767-300ER americké společnosti Delta Air Lines přistává na pražském letišti (foto: Letiště Praha)

„Obnova přímé linky do New Yorku, která v roce 2019 patřila na pražském letišti k atraktivním dálkovým leteckým spojením, je vynikající zprávou zejména pro všechny české cestující, kteří tak budou moci po dvou letech využít pohodlného a rychlého spojení s východním pobřežím Spojených států. Před stávající krizí létalo mezi Prahou a New Yorkem každoročně více než 70 tisíc cestujících, což představuje silný potenciál až pro celoroční přímé spojení s Prahou,” uvedl Jiří Pos, předseda představenstva Letiště Praha.

Pandemie onemocnění covid-19 a s ní spojená epidemická opatření tvrdě zasáhly dálkové linky po celém světě včetně Prahy. V roce 2019 mělo pražské letiště patnáct dálkových linek, v současnosti jsou v provozu jen linky do Dubaje a Dauhá. K postupnému obnovování dálkových letů je potřeba zejména uvolnění protiepidemických opatření. Americká vláda před nedávnem přislíbila, že od listopadu budou moci do USA cestovat očkovaní cizinci a budou možné také turistické cesty. To by mělo přispět k zvýšení počtu cestujících mezi Českou republikou a USA.

„Obnovení přímého spojení s USA je z pohledu příjezdového cestovního ruchu zcela zásadní. Budeme tak moci navázat na setrvalý nárůst turistů z USA, kterému jsme se jako destinace těšili před koronavirovou krizí. Velmi bonitní turisté ze Spojených států amerických jsou vítanou klientelou podnikatelů v cestovním ruchu nejen v Praze, ale i v ostatních regionech. Američané se totiž vyznačují delší dobou pobytu i návštěvou míst mimo hlavní město,” řekl Jan Herget, ředitel agentury CzechTourism.

Linka Delta Air Lines je druhým obnoveným dálkovým spojením do USA. Jak jsme informovali koncem září s návratem do Prahy počítají i United Airlines, které uvolnily do prodeje letenky na svou linku z Newarku do Prahy. Dnes americký dopravce o obnovení letů do Prahy poprvé informoval na sociálních sítích.

Témata