Czech Airlines Technics navýšily kapacitu pro opravy podvozků

05.01.2022 - Česká republikaSpolečnost Czech Airlines Technics (CSAT) oznámila, že i přes obecný propad v letecké dopravě se jí podařilo zajistit množství zakázek v oblasti opravy podvozků letadel. Vloni tak bylo dokončeno 33 kompletních sad podvozků, což převyšuje průměrnou roční kapacitu této divize.

(foto: CSAT)

Czech Airlines Technics nabízí zákazníkům opravy podvozků letadel typu Boeing 737 nové i klasické generace již přes 20 let. Po dobu generální opravy nabízí svým zákazníkům pronájem nebo také výměnu náhradní podvozkové sady. Aktuálně vlastní CSAT šest kompletních náhradních sad typu B737NG a jednu sadu pro klasickou generaci B737.

Generální opravy podvozků CSAT provedlo v loňském roce jak pro stávající dlouholeté zákazníky, jakými jsou KLM Royal Dutch Airlines, Transavia Airlines, Transavia France, Smartwings, Neos, TUIfly, Atran Aerospace a Air Explore, ale i pro nové smluvní zákazníky LOT Polish Airlines, Tarom, Corendon Dutch Airline, Ukraine International Airlines, AMAC Aerospace, World Star Aviation, Aviation Capital Group a Horizon Aviation 4 Ltd.

Díky splnění plánu v předchozích letech a nasmlouvání nových zakázek do dalších let společnost investovala do vybavení a modernizace podvozkárny, galvanovny a lakovny, což umožňuje zvýšit kapacitu prováděné údržby podvozků.

Vedle oprav podvozků se CSAT zejména zaměřuje na traťovou a těžkou údržbu letadel Boeing 737, Airbus A320 a ATR. Vloni společnost provedla první těžkou údržbu Airbusu A320neo. Nově od loňského roku provádí CSAT také těžkou údržbu letadel Boeing 737 MAX.

Témata