ČSA vypomáhá Airbus A320 bulharské společnosti Fly2Sky

15.03.2019 - Česká republikaOd včerejšího dne vypomáhá na pravidelných linkách ČSA Airbus A320 (LZ-MDO) bulharské charterové společnosti Fly2Sky. Český dopravce si letoun pronajal formou ACMI pronájmu. „Maximum pravidelných letů se pokusíme pokrýt letadly z flotily koncernu Smartwings. Nicméně pokud to bude provozně nezbytně nutné, budeme si v zájmu zajištění pravidelnosti provozu na ad hoc bázi půjčovat letadla na principu ACMI-in“, uvedl mluvčí ČSA Daniel Šabík pro server iDnes.

Pronajatý Airbus A320 bulharské společnosti Fly2Sky (foto: Centaureax)

Dvacet let starý Airbus A320, který je nyní v barvách dánské společnosti Alpeflyet, přiletěl na ruzyňské letiště ve středu večer z Verony. Ve čtvrtek jej ČSA nasadily na své linky do Kodaně, Říma a Milána. Dnes se pronajatý A320 zatím objevil na linkách do Kodaně a Stockholmu.

Kvůli úternímu uzemnění letadel Boeing 737 MAX se snížila dostupnost letadel Smartwings pro lety ČSA a společnost řešila situaci pronájmem od třetího dopravce. Společnost Fly2Sky byla založena v roce 2017 jako VIA Airways a zaměřuje se na charterové lety a ACMI pronájmy. Současný název aerolinie používá od února letošního roku. Flotila Fly2Sky je tvořena dvěma Airbusy A320.

Štítky