ČSA spojí Bratislavu s Prahou a Košicemi

14.11.2013 - Česká republikaČeské aerolinie (ČSA) dnes oznámily návrat do Bratislavy. Společnost v prosinci zahájí lety z Prahy do Bratislavy a zároveň spustí vnitrostátní lety mezi Bratislavou a Košicemi. Provoz na obou spojích bude zahájen 11. prosince, prodej letenek prostřednictví všech distribučních kanálů bude spuštěn zítra. Na obou linkách budou ČSA vypravovat dva zpáteční lety každé pondělí, ve středu a v pátek, tj. v nejžádanějších dnech. Od letní sezóny 2014 pak ČSA rozšíří nabídku na dva lety denně kromě soboty. ČSA se tak symbolicky v roce, kdy si připomínají 90. výročí zahájení provozu, opět vracejí na svoji historicky první linku Praha – Bratislava.

„Slovensko je pro České aerolinie tradiční a přirozený trh, na kterém bychom chtěli být aktivnější. Společnost má za sebou tříletý restrukturalizační plán, v rámci kterého bylo nutné realizovat celou řadu nepříjemných, ale potřebných úsporných opatření. Za tuto dobu se také proměnily jak poptávka, tak i samotný trh letecké dopravy na Slovensku, který dlouhodobě sledujeme. V současnosti můžeme cestujícím nabídnout produkty, které na trhu chybí, ale zvyšuje se po nich poptávka. To je hlavní důvod otevření nových spojení Českých aerolinií na Slovensku,“ uvedl Jozef Sinčák, výkonný ředitel Českých aerolinií pro Obchod a marketing.

ČSA - ATR 72
ČSA - ATR 72 (foto: Matěj Hejma)

V zimním letovém řádu budou odlety z Prahy vždy v pondělí ve středu a v pátek v 6:35 a 17:30, zpáteční lety z Bratislavy budou startovat v 10:10 a ve 21:05. Linka bude operována turbovrtulovými letouny ATR 42 nebo ATR 72. Cena zpáteční letenky do Bratislavy začíná na 1990 Kč včetně všech letištních poplatků. Na lety mezi Bratislavou a Prahou navazuje řada spojů ČSA. Cestující ze Slovenska tak budou moci pokračovat z Prahy dále do Barcelony, Bukurešti, Kodaně, Kyjeva, Milána, Moskvy, Nice, Paříže, Říma, Stockholmu, Varšavy, ale také do Soulu. V letní sezóně 2014 pak ČSA plánují dále rozšířit návazné spoje zejména na lety do Ruska.

Spolu s lety mezi Prahou a Bratislavou zavádějí ČSA od 11. prosince také vnitrostátní spojení z Košic do Bratislavy. V zimní sezóně bude v provozu ranní a večerní let každé pondělí, středu a pátek. Od konce března bude linka rovněž provozována dvakrát denně s výjimkou soboty. Odlety z Košic jsou plánovány na 7:50 a 18:45, zpáteční lety z Bratislavy pak na 9:00 a 19:55. Cena zpáteční letenky včetně všech poplatků začíná na 99 eurech.

Štítky