ČSA se vrací na Kavkaz, obnoví linku do Jerevanu

01.04.2018 - Česká republikaČeské aerolinie (ČSA) budou v letošní letní sezóně opět létat do Arménie. Společnost oznámila ve čtvrtek obnovení pravidelných letů do Jerevanu. Linka z Prahy do Jerevanu bude provozována jako sezónní od 8. června do 7. září 2018. ČSA plánují létat na lince dvakrát týdně letounem Airbus A319.


České aerolinie - Airbus A319 (foto: Alf van Beem/Wikimedia Commons - Public Domain)

Podle letového řádu budou odlety linky z Prahy vždy v úterý a v pátek ve 21:55 s příletem do Jerevanu ve 3:35 následujícího dne. Zpět z Jerevanu bude linka odlétat ve středu a v sobotu ve 4:25 a na ruzyňském letišti přistávat v 6:20.

Letenky na linku jsou od pátku v prodeji prostřednictvím distribučních kanálů ČSA. K dispozici jsou letenky ve všech cenových balíčcích, od Lite, který nezahrnuje přepravu zapsaného zavazadla, až po Business. Ceny jednosměrných letenek do Jerevanu začínají na 4555 Kč, zpátečních pak na 9261 Kč.

ČSA se vrací na pravidelnou linku mezi Prahou a Jerevanem po téměř čtyřech letech. V minulosti jí společnost provozovala od června 2003 do října 2014, kdy byl provoz přerušen na zimní sezónu. Další rok již spojení nebylo obnoveno ani jako sezónní linka. Důvodem byla propad rublu a měn v okolních zemích a také vysoký podíl transferových cestujících na lince.


Panorama arménského hlavního města Jerevanu s horou Ararat (foto: Serouj Ourishian/Wikimedia Commons - CC BY-SA 3.0)

„Trhy ve východní Evropě i v zakavkazských republikách se vloni stabilizovaly a v mnoha aspektech vrátily na úroveň před krizí v roce 2014. Potvrzuje to rostoucí poptávka po letecké dopravě nejen z Ruska, ale i z Arménie do České republiky. Proto jsme se rozhodli vrátit se na arménský trh a obnovit pravidelnou linku mezi Prahou a Jerevanem,“ uvedl Ján Tóth, ředitel ČSA pro obchod.

„Linka je primárně určena pro cestující z Arménie do Prahy. Navazuje na naše další pravidelné linky do/z Německa, Belgie, Francie či Skandinávie, kde žije početná arménská diaspora,“ dodal Ján Tóth. Linka mezi Prahou a Jerevanem navazuje na další spoje ČSA. Cestující z Arménie tak mohou pokračovat dalšími lety do Düsseldorfu či Frankfurtu, Bruselu, Paříže, Amsterdamu, Kodaně, ale i Göteborgu, Stockholmu či Helsinek.

Štítky