ČSA přizpůsobují letový řád a poskytují pomoc Srí Lance

28.12.2004 - Česká republikaČeské aerolinie (ČSA) v souvislosti s přírodní katastrofou v jihovýchodní Asii sestavily krizový štáb, který průběžně řeší a rozhoduje o plánování letů a pomoci ČSA turistům a obyvatelstvu postižené Srí Lanky. ČSA zastavily prodej letenek ve směru Colombo – Praha a veškerou volnou kapacitu plánují využít pro cestující postižené přírodní katastrofou, přičemž přednost mají mít zranění a rodiny s dětmi.

Včera odpoledne odletěla pravidelná linka OK 188 do Colomba na Srí Lanku. Další odlety z Prahy jsou plánovány na dnešek, mimořádný let na středu 29.12. a čtvrtek 30.12. Zpět v úterý 28.12., ve středu 29.12., ve čtvrtek 30.12. a v pátek 31.12. ČSA upravily letový řád tak, aby středeční linka do Dubaje pokračovala dále do Colomba a nabídla tak volné kapacity českým turistům, kteří se díky přírodní katastrofě nemohou dostat zpět do České republiky. Současně ČSA personálně posílily své zastoupení v Colombu.

ČSA rovněž nabízejí volnou kapacitu ve svých letadlech pro přepravu humanitární pomoci. Včerejším pravidelným letem OK 188 z Prahy do Colomba odletělo 8 tun balené pitné vody. Kromě toho ČSA posílají na Srí Lanku humanitární pomoc z vlastních zdrojů v podobě balíčků první pomoci, hygienických potřeb a oblečení.

ČSA vyjdou vstříc cestujícím, kteří se chystali na Srí Lanku v nejbližších dnech odletět. Změnit termíny odletu lze bezplatně v týdnu 27.12. – 31.12.2004, pokud cestující zvolí náhradní termín přepravy s ČSA do konce dubna 2005. Konkrétní informace podává Call centrum ČSA na tel. 239 007 007.

Štítky