ČSA přepravily v roce 2006 téměř 5,5 milionu cestujících

21.01.2007 - Česká republikaČeské aerolinie (ČSA) přepravily v loňském roce téměř 5,5 milionu cestujících, což znamená nárůst o 4,7 % oproti roku 2005. Největší podíl na přepravených cestujících má pravidelná přeprava, kde se počet cestujících meziročně zvýšil o 3,4 % a dosáhl téměř 4,7 mil. V roce 2006 ČSA uskutečnily přes 39 tisíc letů (+ 1,1 %). V loňském roce se ČSA snažily především o zefektivňování nabídky letového řádu, zařadily rovněž do své flotily další nové Airbusy A320. "Ustoupili jsme od neproduktivní cesty expanze sítě za každou cenu a zaměřili se na posilování efektivních linek," uvedl v tiskovém prohlášení společnosti Petr Řehák, viceprezident pro prodej. S novým zimním letovým řádem, který platí od 29. října 2006, ČSA zvýšily frekvenci letů do Moskvy, Jekatěrinburgu, Oděsy, Talinu, Vilniusu, Sofie, Sarajeva, Lublaně, Záhřebu nebo Bukurešti. Mezi nejoblíbenější destinace na pravidelných linkách ČSA patřily v roce 2006 Paříž, Amsterdam, Londýn, Madrid, Moskva, Dublin, New York, Řím a Athény.

Dynamický růst o téměř 13 % zaznamenaly charterové lety ČSA, na kterých cestovalo skoro 800 tisíc cestujících. Nejčastějšími cíly charterů byly v letní sezóně Hurghada, Heraklion, Sharm El Sheikh, Antalya, Mallorca, Rhodos a Soluň. S příchodem zimy začaly ČSA opět přepravovat kleinty cestovních kanceláří do exotických destinací jako je Varadero na Kubě, ostrov La Isla Margarita ve Venezuele nebo La Romana a Punta Cana v Dominikánské republice. ČSA v loňském roce také častěji než dříve poskytovaly své služby mezinárodním firmám nebo sportovním týmům. Vedle přepravy české hokejové reprezentace ČSA přepravovaly hokejový tým Sparty Praha, irskou fotbalovou reprezentaci nebo tým Anderlecht Brusel. Služeb charterů ČSA využila například také Bank of Scotland či Vídeňská filharmonie.

V loňském roce ČSA přepravily 23 tis. tun zboží a pošty, což ve srovnání s předchozím rokem byl růst o pět procent. ČSA se podařilo i v roce 2006 udržet vysokou pravidelnost letů. Mezi členskými leteckými společnostmi sdruženými v Asociaci evropských aerolinií (AEA) obsadily ČSA třetí místo v žebříčku podle pravidelnosti letů, v srpnu ČSA dokonce skončily první.

Štítky