ČSA pozastavují lety do Kanady

25.11.2007 - Česká republikaČeské aerolinie (ČSA) se rozhodly od poloviny ledna 2008 dále omezit dálkové pravidelné lety. K 17. lednu 2008 společnost zastavuje pravidelnou linku z Prahy do Montreálu a pozastavuje linku z Prahy do Toronta. Podle zimního letového řádu ČSA je linka do Montreálu provozována 3x týdně, do Toronta pak 4x týdně. Obě linky jsou obsluhovány dálkovými letouny Airbus A310. O svém rozhodnutí ČSA informovaly své obchodní partnery tento čtvrtek. Cestujícím, kteří budou chtít letět do Kanady po 17. lednu, nabízí rezervační systém na webových stránkách ČSA spojení s přestupem s letouny aliančních partnerů zejména s Air France-KLM.

"Provoz do Kanady bude přizpůsoben rozhodující části cestujících, jejichž poptávka se koncentruje zejména na letní měsíce. České aerolinie proto přejdou na sezónní provoz pouze do destinace Toronto, kam se soustřeďuje větší zájem lokálních cestujících. Spojení s Torontem budou České aerolinie zajišťovat 3x týdně v období od června do října. S provozem do dnešní druhé kanadské destinace – Montrealu – České aerolinie na vlastních letadlech v současné době nepočítají," uvedla v tiskové zprávě Daniela Hupáková, tisková mluvčí ČSA.

O možných změnách na dálkových linkách ČSA se již delší dobu diskutovalo. Na tiskové konferenci ČSA začátkem tohoto měsíce vedení ČSA uvedlo, že jedna kanadská destinace stagnuje zatímco druhé se v meziročním srovnání daří hůře. Jako jedna z příčin bylo uvedeno, že ČSA nemají v Kanadě aliančního partnera. Od poloviny ledna se tak síť dálkových linek ČSA dočasně zúží i přes rozhodnutí o zachování dálkové flotily na jedinou destinaci - New York/JFK.

Témata