ČSA po dvou měsících obnovily pravidelné lety

18.05.2020 - Česká republikaČeské aerolinie (ČSA) od dnešního rána opět létají na pravidelných linkách. Společnost provoz obnovila po dvouměsíční přestávce znovu zahájením letů na několika linkách do evropských měst. Jako první odstartovala v 7:07 linka OK758 z Prahy na pařížské letiště Charlese de Gaulla. ČSA na tuto linku nasadily Airbus A319 registrace OK-NEP.

Na ranním lince do Paříže letěl Airbus A319 OK-NEP nesoucí livery Wow Prague (foto: Centaureax)

Krátce poté, v 7:15, odstartovala z ruzyňského letiště linka OK616 mířící do Amsterdamu. Na tuto linku společnost nasadila Airbus A319 registrace OK-REQ.

Airbus A319 registrace OK-REQ byl nasazen na ranní linku do Amsterdamu (foto: Centaureax)

V 7:25 odstartovala pravidelná linka OK534 z Prahy do Frankfurtu nad Mohanem, na kterou ČSA nasadily ATR 72-500 registrace OK-NFU. Během odpoledne má letět do všech tří měst druhý pár letů. Konkrétně ve 12:25 by měla být vypravena linka OK760 do Paříže, v 17:25 OK do Amsterdamu a v 17:45 do Frankfurtu nad Mohanem. Celkem tak dnes společnost vypraví šest zpátečních letů do tří destinací.

ATR 72-500 ČSA registrace OK-NFU je připravováno k rannímu letu do Frankfurtu nad Mohanem (Centaureax)

Ve čtvrtek by měly ČSA ještě obnovit pravidelné lety z Prahy do Stockholmu. Na této lince mají zatím létat jen dvakrát týdně. Na příští týden společnost plánuje obnovení letů do Kyjeva, Oděsy a Bukurešti.

Příprava A319 k rannímu letu do Paříže (foto: Centaureax)

Odbavení cestujících na ranní lince do Paříže v gatu C12 (foto: Centaureax)

Nástup cestujících do letadla mířícího do Amsterdamu (foto: Centaureax)

Informační tabule v Terminálu 2 se seznamem dnešními odletů (foto: Centaureax)

ČSA dnes informovaly, že vstup na paluby letadle je možný pouze s nasazenou rouškou, respirátorem případně šátkem. Společnost žádá cestující, aby si přinesli vlastní ochranné prostředky. Ochrana úst a nosu musí být nasazena po celou dobu letu. Palubní průvodčí v rámci preventivních opatření mají během letu nasazeny rukavice. Interiér letadel je před a po každém letu dezinfikován včetně kapes sedadel a úložných prostorů.

https://twitter.com/CzechAirlinesCZ/status/1262019317731921921

Štítky