ČSA otevřou pravidelnou linku do Saúdské Arábie

02.04.2016 - Česká republikaČeské aerolinie (ČSA) budou po několikaleté pauze opět létat na Arabský poloostrov. Společnost dnes oznámila zahájení pravidelných letů do Rijádu, hlavního města Saúdské Arábie. Nová linka bude provozována od 5. července 2016 dvakrát týdně. Odlety z Prahy jsou naplánovány vždy na úterý a sobotu v 19:00 s příletem do Rijádu následující den v 01:55 místního času. Zpáteční spoje budou z Rijádu odlétat ve středu a v neděli v 03:30 s příletem do Prahy v 08:35. Linka bude provozována letounem Airbus A319, který překoná vzdálenost mezi Prahou a Rijádem za šest hodin.

Rijad - Kingdom Centre

Mrakodrap Kingdom Centre v Rijadu (foto: Nora.alsh2/Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0)

Díky nové lince bude mít Praha po více než deseti letech opět přímé letecké spojení se Saúdskou Arábií. V letech 2004 létala do Prahy několik měsíců letecká společnost Saudi Arabian Airlines (dnešní Saudia). Saúdskoarabský dopravce tehdy létal do Prahy dvakrát týdně s letounem Boeing 777 na lince Džidda – Praha – Frankfurt, přičemž jeden let týdně měl ještě mezipřistání v Rijádu.

Nová linka je orientována na cestující ze Saúdské Arábie. Ti míří podle údajů Českého statistického úřadu zejména do našich lázeňských zařízení, přičemž největší zájem mají v období mezi červencem a zářím. Ceny letenek na novou linku zatím nebyly zveřejněny. Prodej letenek má být zahájen v pondělí 4. dubna v celé distribuční síti ČSA. Vzhledem k tomu, že na linkách do Saúdské Arábie je nižší konkurence než například do Spojených arabských emirátů, dá se očekávat, že tomu budou odpovídat i ceny letenek.

Štítky