ČSA opatřily své jediné letadlo polepem připomínající 100. výročí

20.02.2023 - Česká republikaČeské aerolinie (ČSA) se pochlubily na sociálních sítích speciálním polepem, který připomíná říjnové výročí sta let od založení a zahájení provozu v roce 1923. Polep získal Airbus A320 registrace OK-HEU, jež byl během údržby v bulharské Sofii opatřen v zadní části trupu polepem s nápisem „100 years“. Poté se stroj vrátil do Tel Avivu, odkud od začátku letošního roku létá pro Israir Airlines.

Je zřejmé, že letošní oslavy 100. výročí budou u ČSA skromnější než u společností KLM či Qantas, které stejné jubileum už dříve oslavily. OK-HEU je totiž v současnosti jediným letadlem, které ČSA provozují. Společnost nyní provozuje jedinou pravidelnou linku, z Prahy do Paříže na letiště Charlese de Gaulla. Ta je aktuálně operována čtyřikrát týdně letouny Smartwings. Podle rezervačního systému ČSA má dojít od konce března k navýšení letů do Paříže na dvě rotace denně.

ČSA plánují zařadit do své flotily letos další Airbus A320, který ponese unikátní registraci OK-IOO, jež odkazuje na výročí 100 let. Vloni v listopadu ČSA oznámily na svých webových stránkách nábor palubních průvodčích pro rok 2023.

Témata