ČSA obnoví další linky a navýší frekvence letů

22.03.2021 - Česká republikaČeské aerolinie (ČSA) obnoví v následujících týdnech své lety do dalších pěti evropských destinací. Od 2. dubna společnost plánuje obnovit lety do ukrajinské Oděsy (2x týdně), od 16. dubna do Amsterdamu (až denně), od 1. května do Kodaně (až denně) a Reykjavíku (4x týdně), a od 12. června na Maltu (1x týdně). O obnovení linek informovala dnes Vladimíra Dufková, tisková mluvčí Smartwings Group.

V současné době ČSA provozují pravidelné linky do Paříže (denně), Stockholmu (3x týdně), Kyjeva (denně) a Moskvy (3x týdně). Provoz do těchto destinací bude během jarních měsíců navýšen.

ČSA - Airbus A319 (foto: ŠJů/Wikimedia Commons - CC BY-SA 3.0)

Obnovení provozu ČSA se odvíjí od vývoje epidemiologické situace v jednotlivých zemích a uvolňování cestovních opatření.

Vzhledem k epidemiologické situaci v Evropě a s tím souvisejícími cestovními restrikcemi ČSA opět prodloužily možnost bezplatné změny termínu letů do 30. června 2021. Nově vybraný let se musí uskutečnit nejpozději do 31. března 2022.

Prioritou ČSA je maximální bezpečnost cestujících na palubách letadel a dodržování hygienických standardů. Při odbavení na lety ČSA z/do České republiky musí mít cestující negativní antigenní nebo PCR test na covid-19, který nesmí být starší více než 72 hodin před odletem. Během letu musí mít cestující nasazen respirátor.

ČSA rovněž upravily podmínky svého věrnostního programu OK Plus, které se vztahují k platnosti nalétaných mílí a členských karet. Míle, u nichž mělo dojít k expiraci, jsou členům převáděny do následujícího období.

Témata