ČSA neobnoví svou jedinou dálkovou linku do Soulu

28.04.2020 - Česká republikaČeské aerolinie (ČSA) nepočítají s tím, že po restartu provozu obnoví lety na své jediné dálkové lince z Prahy do jihokorejského Soulu. Informaci přinesl v pondělí večer Deník N. „S ohledem na vývoj poptávky obnovení provozu v letošním roce nepředpokládáme,“ citoval Deník N vyjádření tiskové mluvčí Vladimíry Dufkové.

ČSA - Airbus A330-300 (foto: Lukáš Musil/Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0)

ČSA oznámily 27. února 2020, že přerušují své pravidelné lety do Soulu. Airbus A330-300 registrace OK-YBA týž den naposledy přistál v Praze na pravidelné lince z jihokorejské metropole a od té doby je uzemněn a odstaven na ruzyňském letišti. Podle Deníku N je potřeba provést na letounu nákladnou generální opravu motorů, přičemž k její úhradě se nemají ČSA ani vlastník letadla Korean Air.

PŘEČTĚTE SI: Trip report z posledního letu ČSA ze Soulu

ČSA zahájily pravidelné lety do Soulu v červnu 2013, když krátce předtím zařadily do své flotily Airbus A330-300 OK-YBA. Svými lety ČSA rozšířily počet letů mezi Prahou a Soulem, které podle mezistátní letecké dohody nemohl Korean Air již dále navyšovat.

Před zastavením linky létaly ČSA do Soulu čtyřikrát týdně s odlety z Prahy vždy v úterý, ve čtvrtek, v sobotu a v neděli. Rezervační systém na webu ČSA nabízí do Soulu již jen lety operované Korean Air. Ty by měly být podle nabídky letenek obnoveny od 10. června 2020 s tím, že Korean Air na linku nasadí Boeing 777-300ER.

Štítky